Kāds Bija Pēdējais Euro Mačs

Pašreizējā Eiropas čempionāta finālā tikās iepriekšējā cikla uzvarētāji spāņi un Itālijas izlase. Euro 2008 turnīrā šīs komandas astotdaļfināla posmā nonāca konfrontācijā. Tad pamatlaiks un papildlaiks beidzās neizšķirti - 0: 0, un soda metienu sērijā spēcīgāki izrādījās topošie turnīra uzvarētāji.

Kāds bija pēdējais Euro 2012 mačs

Šoreiz finālā iekļuva itāļi, lai gan maz ticēja. Tajā pašā laikā turnīra gaitā komanda parādīja lielisku futbolu, pameta grupu kopā ar Spāniju, nekādā gadījumā viņai nepiekāpjoties pilna laika duelī. Tad pusfinālā eskadra azzurra visos futbola skaitļos pārspēja citu turnīra favorītu - Vācijas valstsvienību.

Ak, lai finālmačā uzstādītu antirekordu, zaudējot pretiniekam ar rezultātu 0: 4. Pirms tam lielākā neveiksme Eiropas čempionāta finālā bija 0: 3. Ar šo punktu PSRS izlase 1972. gadā zaudēja Vācijai. Bet itāļus par to nevar pārmest - viņi darīja visu, ko varēja. Šī Spānija ir kļuvusi pavisam citāda nekā iepriekš. Visiem turnīriem viņa izveidoja komandas, kuras uzskatīja par favorītēm, bet izstājās psiholoģiskā faktora dēļ. Tā rezultātā viņi ilgu laiku nevarēja neko uzvarēt, un viņi pārtrauca viņiem ticēt. Tagad, kad Spānija ir sasniegusi pasaules un Eiropas čempionu titulus, komanda ir kļuvusi pārliecināta, sportiski nekaunīga, neatzīstot nevienu autoritāti. Tāpēc finālā viņa izdeva burvīgu futbolu.

14. minūtē Sesks Fabregass, veiksmīgi nospēlējis flangā, nedaudz atvairīja bumbu, un atnākušais Deivids Silva viņu veiksmīgi raidīja vārtos ar galvu. Itāļi metās atgūties un viņiem bija labs segments, taču spāņi skaidri sevi aizstāvēja, gaidīja spārnos un gaidīja 41. minūtē. Pārsteidzoša caurbraucošā piespēle atrada Jordi Albu uzbrukuma priekšgalā, un viņš, palicis viens ar Bufonu, skaidri raidīja bumbu vārtos.

Itāļiem vēl nav paveicies. Pirms pārtraukuma viņš tika savainots, un aizsargs Čelīni tika nomainīts. Pēc pārtraukuma, kad “Scuadra Azzurra” treneris Sezars Prandelli, glābjot spēli, veica vēl divas maiņas, pēkšņi spēli turpināt nevarēja Tiago Mota, kurš tikko bija izgājis laukumā. Tā kā maiņu limits bija izsmelts, itāļi bija pārspēti un turpināja cīņu. Bet bija skaidrs, ka viņu spēks kūst, un ar diviem Fernando Torres un Huana Mata sitieniem Spānija pabeidza savu sāncensi. Abos gadījumos tās bija vienas un tās pašas sasistās piespēles aiz aizsargu muguras, ar kurām neviens nevar tikt galā trīs lielos turnīros pēc kārtas.