Kā Krievija Spēlēja EURO

2012. gada Eiropas futbola čempionāta pēdējā daļa sākās Varšavā 8. jūnijā un noslēgsies 1. jūlijā Kijevā. Tomēr Krievijas izlase no turnīra izstājās 16. jūnijā. Viņas dalības vēsture šajā čempionātā sākās jau pirmajā dienā, pirmie krievi kopā ar poļiem izsniedza aizbraukšanu, paspējuši sarīkot tikai trīs sacensību grupas posma tikšanās.

Kā Krievija spēlēja EURO 2012

Mūsu komanda sāka uzstāties Euro 2012 Vroclavā, kur gandrīz 41 tūkstotis skatītāju bija personīgi klāt spēlē ar Čehijas komandu. Viņi nebija vīlušies - Meisky stadionā todien tika gūti pieci vārti, četrus no tiem guva mūsu komanda. Vārtus guva Alans Dzagoevs (divas reizes), Romāns Širokovs un Romāns Pavļučenko. Krievi līdz pirmā puslaika vidum ieguva diezgan ērtu divu vārtu pārsvaru, taču drīz pēc otro sākuma čehi (Vaclavs Pilars) samazināja rezultāta starpību. Mūsu komandas treneris Diks Advokāts spēles 73. minūtē uzbrucēju Aleksandru Keržakovu nomainīja pret savu kolēģi Pavļučenko. Sešas minūtes pēc tam vispirms Dzagojevs un pēc tam Pavļučenko beidzot ar rezultātu 4: 1 formalizēja Krievijas izlases pārsvaru pār Čehijas izlasi.

Otro spēli mūsu futbolisti aizvadīja četras dienas vēlāk Varšavas Nacionālajā stadionā, kur viņu pretinieks bija mājinieki. Un šajā spēlē Alans Dzagoevs guva lieliskus vārtus pēc Krievijas valstsvienības kapteiņa Andreja Aršavina izpildītā brīvsitiena. Tas notika astoņas minūtes pirms tikšanās pirmās puses beigām, un divpadsmit minūtes pēc otrās sākuma ne mazāk skaisti bumbu Vjačeslava Malafeeva vārtos raidīja Jakubs Blaščikovskis. 70. minūtē Advokāts atkal nomainīja Keržakovu pret Pavļučenko, taču, atšķirībā no iepriekšējās spēles, tas nedeva rezultātu, tāpat kā Dzagojeva nomaiņa ar Maratu Izmailovu 10 minūtes vēlāk. Tikšanās beidzās ar neizšķirtu 1: 1.

Trešā krievu spēle notika tajā pašā stadionā, kuru atkal piepildīja gandrīz 56 tūkstoši skatītāju. Pēdējā mūsu komandas sāncense šajā čempionātā bija Grieķijas izlase. Vienīgos vārtus šajā tikšanās reizē guva grieķis Giorgos Karagounis, kad jau bija laiks, kas tika pievienots sanāksmes pirmajai pusei. Šoreiz advokāts ierasto Keržakova nomaiņu pret Pavļučenko veica daudz agrāk, tikšanās pārtraukumā. Tomēr nedz šī nomaiņa, nedz cita uzbrucēja Pāvela Pogrebņaka parādīšanās pussarga Denisa Glušakova vietā, nedz arī parādīšanās laukumā aizsarga Aņjukova vietā, cits uzbrucēja spēlētājs - Izmailovs - nemainīja mača iznākumu. Krievi zaudēja ar 0: 1 un izstājās no turnīra, A grupā ierindojoties trešajā vietā.