Kā Krievija Spēlēja EURO čempionātā

Krievijas izlase Eiropas čempionātā neattaisnoja līdzjutēju cerības, viņu pašu cerības, un pats galvenais, ka viņi spēlēja daudz zemāk par savām iespējām. Kamēr eksperti, komentētāji un līdzjutēji apsprieda, kurš pretinieks ir ērtāks krieviem izslēgšanas spēlēs, nacionālā futbola komanda tika izslēgta grupu turnīra posmā.

Kā Krievija spēlēja EURO čempionātā

Šķita, ka Krievija ir nodrošinājusi savu ceļu uz ceturtdaļfinālu, labā stilā pārspējot Čehijas valstsvienību ar rezultātu 4: 1 un nospēlējot neizšķirti ar turnīra saimniekiem poļiem. Galu galā priekšā bija mačs ar grieķiem, kuru neviens ar vienu punktu neuztvēra nopietni. Ak, arī krievu futbolisti viņus neuztvēra nopietni. Lai izkļūtu no grupas, viņiem pietika ar neizšķirtu. Pat sakāve neizšķirta gadījumā Čehijas un Polijas paralēlajā mačā noveda Krievijas komandu līdz ceturtdaļfinālam.

Ne viens, ne otrs nenotika. Pirmajā puslaikā mūsu komandai bija labas iespējas izvirzīties vadībā, taču uzbrukuma pēdējā fāzē tas neizdevās. Grieķi aizstāvēja visu savu komandu un aizsargāja savus vārtus. Nepatikšanas radās pašā sanāksmes pirmās puses pēdējā minūtē. Krievijas izlases aizsargs Sergejs Ignaševičs neveiksmīgi ar galvu meta bumbu pretiniekam, un grieķu pussargs Georgioss Karagounis netraucēti ielauzās soda laukumā un nošāva Vjačeslava Malafeeva vārtus. Otrajā puslaikā grieķi ar kauliem gulēja savu vārtu nomalē. Krievi, galvenokārt cenšoties izlauzties cauri centram, neko vērtīgu nav radījuši.

Reizēm Euro 2012 Krievijas izlase parādīja pievilcīgu futbolu, bet izšķirošākajā brīdī neizrādīja galveno - savu cīņas raksturu. Visi runā par neveiksmi - par labu nabadzīgajiem, jo ir patiesība - veiksme stiprākajiem. Grieķi tajā vakarā parādīja īstu sporta raksturu, vēlmi mirt laukumā un bija stiprāki garā. Krievijas Futbola Zinātņu akadēmijas "akadēmiķiem" tas neizdevās tikt galā.

Kārtējo reizi futbols ir parādījis, ka to nespēlē spēlētāju pārejas izmaksas un nevis algu saraksti, kas kopumā Krievijas izlasei ir lielāki nekā grupas sāncenšiem. Meistarība nav nekas bez rakstura. Lielākajai daļai pirmās komandas spēlētāju vecuma dēļ šis bija pēdējais lielais turnīrs. Tagad jums jāveido jauna komanda.