Kā Norisinājās Mačs Krievija – Čehija Euro

Nopietna uzvara pār čehu futbolistiem pašā turnīra sākumā ļāva komandas faniem paļauties uz veiksmīgu Krievijas izlases sniegumu Euro 2012. Diemžēl šīm cerībām nebija lemts piepildīties.

Kā norisinājās mačs Krievija – Čehija Euro 2012

Mača sākumā Čehijas izlases spēlētāji izskatījās aktīvāki par mūsu spēlētājiem, vairāk bumbu valdīja un nospieda, kad tā tika zaudēta. Bet drīz krievi koncentrējās, veica labu uzbrukumu, kas beidzās ar stūra sitienu. Kopš šī brīža iniciatīva tika nodota Dika Advokaata apsūdzībai.

Visa mača pagrieziena punkts bija epizode 16. minūtē. Dzagoevs pārtvēra bumbu laukuma centrā, eleganti gāja garām čehu spēlētājiem un izdarīja piespēli labajā flangā uzbrucējam Keržakovam. Aleksandrs uzreiz sita pretinieku vārtos. Sporta lādiņš trāpīja pa pārliktni un atlēca pret Alanu, kurš savlaicīgi pārcēlās uz soda laukumu. Čehs bija spiests izņemt bumbu no saviem vārtiem, rezultāts bija 1: 0.

Pēc šīs epizodes mūsu spēlētāji ieguva iespēju vairāk spēlēt pretuzbrukumos, ielauzties brīvajās zonās pretinieku laukuma pusē. Romāns Širokovs to labi izmantoja pēc Aršavina pārejas, nosakot pirmā puslaika galarezultātu tikšanās 25. minūtē - 2: 0.

Otrā puslaika sākums atgādināja mača pirmās minūtes - aktīvāki bija čehi, taču tagad to jau prasīja tikšanās gaita. Krievijas izlases futbolisti piespieda savus vārtus, kurus pretinieks prasmīgi izmantoja. Bumbas tālmetiens Malafeevu atstāja gandrīz vienatnē ar Vaclavu Pilaržu, kurš nepalaida garām savu iespēju gūt vārtus. Rezultāts kļuva 2: 1, krievu ērtais pārsvars pazuda, un Čehijas izlase iedvesmojās.

Tuvāk mača pēdējai ceturtdaļai abu komandu spēlētāji sāka nogurst. Čehijas izlase, neko vairāk nesasniegusi, piebremzēja. Turklāt Diks Advokāts uzminēja pareizi ar aizstājēju, Keržakova vietā atbrīvojot Pavļučenko. Drīz Romāns kļuva par Dzagojeva rezultāta autora autori, kurš ieguva dubultu.

Trīs minūtes vēlāk Pavļučenko spēja atšķirt sevi, pateicoties individuālām darbībām, gūstot skaistus vārtus. 85. minūtē tika veiktas vēl vienas izmaiņas, kas ļāva Kokorinam iekļūt laukumā. Rezultāts 4: 1 pilnībā atspoguļoja spēku samēru futbola laukumā.