Brazīlija - Horvātija: Kā Beidzās 2014. Gada Pasaules Kausa Izcīņas Pirmais Mačs

2014. gada 12. jūnijā sākās četru gadu perioda galvenais futbola turnīrs - Brazīlijā sākās Pasaules kausa izcīņa. Atklāšanas mačā čempionāta galvenajam favorītam (brazīliešiem) bija jāspēlē ar spēcīgu sāncensi no Eiropas - Horvātijas izlasi.

Brazīlija - Horvātija: kā beidzās 2014. gada pasaules kausa izcīņas pirmais mačs

Pasaules kausa atklāšanas spēle notika Brazīlijas pilsētā Sanpaulu stadionā Arena Corinthians. Brazīlijas valstsvienības pirmo maču gaidīja pilnībā piepildīta arēna.

Pēc starta svilpes nedzirdīgo līdzjutēju rūkoņa dzina brazīliešus uz priekšu. Tomēr 11. minūtē visa pasaules kausa izcīņas valsts bija šokēta. Pieckārtējā pasaules čempiona aizsargs Marselo iegrieza bumbu savos vārtos, un horvāti mačā izvirzījās vadībā. Pēc 18 minūtēm Brazīlijas valstsvienības galvenā zvaigzne Neimārs atjaunoja līdzsvaru, raidot bumbu ar visprecīzāko zemo sitienu no soda laukuma puses uz pašu vārtu stūri. Tātad rezultāts spēlē kļuva vienāds - 1 - 1.

Pēc pārtraukuma brazīlieši centās gūt vēl vienus vārtus. To viņiem izdevās izdarīt nevis no spēles, bet gan no soda sitiena. Neimārs 71. minūtē izvirzīja Pentacempionus vadībā: 2 - 1. Pēdējās minūtēs horvāti mēģināja atspēlēties. Vārtsargs vairākas reizes glāba brazīliešus. Rezultātā nostrādāja nesatricināmais futbola likums, un jau saspiestajā laikā Brazīlijas Oskara jaunais talants, izlecot līdz vārtiem, raidīja bumbu tīklā, uzstādot gala rezultātu 3 - 1.

Brazīlijas izlase turnīrā izcīnīja pirmo uzvaru. Tomēr jāatzīst, ka piecinieki ļoti grūti ieguva trīs punktus. Līdzjutējus gaida vairākas aizraujošas spēles.