Pirmais Posms 2014. Gada FIFA Pasaules Kausa Izcīņa: Brazīlija Pret Čīli

28. jūnijā visa Brazīlija dzīvoja, gaidot FIFA pasaules kausa izcīņas 1/8 fināla pirmo maču, kurā Pasaules kausa saimniece tikās ar Čīles valstsvienību. Konfrontācija starp brazīliešiem un bezkompromisu čīliešiem notika stadionā Belo Horizontes pilsētā.

Pirmais posms 2014. gada FIFA pasaules kausa izcīņa: Brazīlija pret Čīli

Kopš pirmās tikšanās minūtes abas komandas katrā laukuma posmā pretiniekam uzsāka smagu cīņu par bumbu. Tas jau bija izslēgšanas spēļu posms, tāpēc visi spēki tika iemesti konkrētā mačā. Spēka cīņas simbolu uz Mineirao stadiona zaļā zāliena var saukt par Vidala tehniku, kuru viņš noķēra uz Neimara gūžas. Čīlieti varēja apskaust NHL hokejisti.

Kas attiecas uz spēli, skatītāji tribīnēs nevarēja garlaikoties. Jau spēles 18. minūtē pēc stūra sitiena laukuma saimnieki atklāja rezultātu. Brazīliešu kapteinis Silva ar galvu atdod bumbu tālajā stabā, kur Deivids Luizs pabeidz piespēli. Rezultāts kļūst 1 - 0 Brazīlijas labā. Kas tajā brīdī notika tribīnēs, sporta komentētājs nosauca izteicienu, kas ieies vēsturē: "Tribīnēs esošie brazīlieši piedzīvoja milzīgu orgasmu". Tāds bija daudzo fanu lielais priecīgais trakums. Tomēr brazīliešiem ilgi nebija jāpriecājas.

32. minūtē Aleksis Sančess ar precīzāko sitienu no soda laukuma raidīja bumbu Cēzara vārtu stūrī. Skaitļi 1 - 1 iedegās uz tablo, kas jau Čīles līdzjutējus ieveda ekstāzes stadijā.

Tikšanās pirmā puse noslēdzās ar līdzvērtīgu rezultātu.

Otrajā puslaikā laukumā tika novērota tāda pati smagā spēle. Jāatzīst, ka brazīliešiem bija neliels teritoriāls pārsvars, bet čīlieši bīstami pretuzbruka. Komandām bija dažas labas vārtu gūšanas iespējas, taču rezultāts uz tablo nemainījās - mača pamatlaiks noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 1 - 1.

Papildu 30 minūtēs brazīlieši bija aktīvāki, Čīles komanda cīnījās pretī ar pēdējiem spēkiem. Apbrīnojama ir masveida čīliešu aizsardzība - Brazīlijas izlasei nebija nevienas iespējas gūt vārtus. Bet čīlieši gandrīz "apraka" visas čempionāta īpašnieku cerības. Papildlaika pēdējās minūtēs Pinilla deva zvērīgu triecienu Cēzara vārtiem. Vārtsargs bija bezpalīdzīgs, bet bumba trāpīja pa pārliktni. Zvana signāls no vārtu staba, šķiet, atbalsojās visā Brazīlijā. Pentacempioniem ir ļoti paveicies.

Papildlaiks nedeva gūtus vārtus, tāpēc komandas sakārtoja attiecības soda metienu sērijā. Sporta laime bija čempionāta saimnieku pusē - viņi uzvarēja 3 - 2. Tajā pašā laikā pēdējais čīliešu sitiens no punkta trāpīja pa stabu. Atkal daži centimetri atdalīja Čīli no lolotajiem mērķiem. Rezultātā šis trāpījums bija pēdējais spēlē. Brazīlieši iekļūst ceturtdaļfinālā un gaida Kolumbijas - Urugvajas mača uzvarētāju. Čīlieši dodas mājās, taču neviens mājās nepārmetīs šiem spēlētājiem par viņu sniegumu. Tā bija cienīga komanda, kurai diemžēl čempionāts atvadās.