Kāds Bija Pirmais Krievijas Izlases Mačs Euro

Krievijas izlase šī turnīra atklāšanas dienā aizvadīja Eiropas futbola čempionāta noslēdzošās daļas pirmo spēli. Spēle ar Čehijas izlasi sākās Vroclavā, Polijā, trīs stundas pēc Euro 2012 oficiālās atklāšanas. To vēroja gandrīz 41 tūkstotis skatītāju Meiski stadionā un miljoniem fanu uz televizoru ekrāniem mājās, bāros un fanu zonās.

Kāds bija pirmais Krievijas izlases mačs Euro 2012

Pirmajās desmit sanāksmes minūtēs čehu spēlētāji bija aktīvāki nekā krievi - viņi bumbu turēja ilgāk un zaudējot bumbu uzreiz sāka spiest. 12. minūtē mūsu spēlētāji ieguva tiesības uz stūra sitienu, kas neizraisīja iespēju gūt vārtus, bet kļuva par atzīmi hronoloģijā, pēc kura tika norādīts zināms Krievijas izlases spēles pārsvars. Un šī puslaika galvenā epizode, kas notika dažas minūtes vēlāk. Vispirms Alans Dzagoevs pārtvēra bumbu gandrīz laukuma centrā, apspēlējot divus čehu spēlētājus, un raidīja to mūsu uzbrukuma labajā flangā. Pēc tam sekoja precīza piespēle Aleksandram Keržakovam, kurš meta pa vārtiem, taču trāpīja pa stabu, un atkal pareizajā vietā esošais Dzagoevs raidīja bumbu tīklā. Ielaiduši vārtus, čehu spēlētāji bija spiesti uzbrukt vairāk, kas viņu aizsardzībā izveidoja brīvās zonas. 25. minūtē krievi to izmantoja - Romāns Širokovs ar uzbrukumu saistīja Andreju Aršavinu, kurš raidīja bumbu uzbrukuma līnijā Keržakovs. Viņš nespēja aizsniegt bumbu, taču ļoti labi to paveica Širokovs, kurš jau bija pārcēlies uz šoku - rezultāts bija 2: 0. Tāpēc viņš palika līdz mača pārtraukumam.

Tur otrais sākās ar uzbrukumu apmaiņu - čehus virzīja uz priekšu nepieciešamība atspēlēties, un mūsu spēlētāji neatmeta iespējas, kas parādījās šajā sakarā. Bet diemžēl vienu no krievu uzbrukumiem sāncenši pārtrauca tik veiksmīgi, ka tālmetiena piespēle gandrīz aci pret aci ar mūsu vārtsargu iznesa Vāclavu Pilaržu. Čehs momentu realizēja par 100%, un rezultāts Krievijas izlasei kļuva ne tik ērts - 2: 1. Mērķis iedvesmoja pretiniekus, un krieviem bija jāpieliek daudz pūļu, lai nodzēstu viņu aktivitāti uzbrukumā. Līdz puslaika vidum viņiem tas izdevās, turklāt abu komandu spēlētājiem sāka apnikt aktīvas darbības. Abi treneri mēģināja atsvaidzināt uzbrukumu, 73. minūtē veicot maiņu un pēc tam 85. minūtē atbrīvojot vēl vienu spēlētāju. Mūsu komandā Diks Advokāts vispirms aizstāja Keržakovu ar Romānu Pavļučenko, bet pēc tam Dzagoevu ar Aleksandru Kokorinu. Bet pirms šīs nomaiņas Dzagojevam atkal izdevās atšķirt sevi - pēc Sergeja Ignaševiča neveiksmīgās piespēles bumba no čehu aizsarga atleca Pavļučenko, kurš to uzreiz pāradresēja Alanam, kurš sita smagi un precīzi. Jau pēc 3 minūtēm Pavļučenko guva vārtus, saņēmis Aršavina piespēli un pārspējot čehu aizsargu. Pirmais Krievijas izlases mačs Euro 2012 noslēdzās ar rezultātu 4: 1, stiprinot līdzjutēju cerības uz veiksmīgu valstsvienības sniegumu šajā turnīrā.