Kāds Bija Eirolīgas 2012. Gada Basketbola Fināls

Satura rādītājs:

Eirolīgas basketbola 2011./2012. Gada finālā Krievijas CSKA, kas pusfinālā pārspēja Panathinaikos (Grieķija), tikās ar Grieķijas Olympiacos, kas pēc uzvaras Barselonā (Spānija) ieguva ceļazīmi uz finālmaču. CSKA, kurai bija visas iespējas kļūt par Eiropas labāko klubu, trešo reizi vēsturē, pēdējās spēles sekundēs izlaižot izšķirošo uzbrukumu, grieķiem zaudēja ar ļoti aizskarošu rezultātu 61:62.

Kāds bija Eirolīgas 2012. gada basketbola fināls

Instrukcijas

1. solis

Pirmajā ceturtdaļā CSKA bija spēcīga aizsardzībā. Armijas komanda lielāko punktu skaitu ieguva no soda izpildes; uzbrukumā bija tikai 2 precīzi sitieni. Turnīra galveno maču sāka grieķi, un drīz rezultātu atklāja Pero Antics. Tālāk kareivis Ramunas Siskauskas izlīdzināja punktus, bet Vassilisa Spanuļa sitiens no loka aizmugures ar 2: 5 panāca Grieķijas komandu priekšā. Pateicoties Miloša Teodosiča un Andreja Kiriļenko centieniem, kuri realizēja divus soda metienus, Krievijas izlase izvirzījās priekšā ar rezultātu 6: 5. Pēdējo minūšu laikā sekoja precīzi Kostas Papanikolaau un Alekseja Šveda metieni, un Nenads Krstičs realizēja trīs no četriem soda metieniem. Pārtraukums sākās, kad rezultāts bija 10: 7 armijas komandas labā.

2. solis

Otrajā ceturtdaļā turpināja dominēt CSKA. Uz Kiriļenko, Krstiča un Aleksandra Kauna danka precīzajiem sitieniem "Olympiacos" atbildēja ar diviem realizētiem Papanikolaou soda metieniem un efektīvu Spanuļa metienu. Rezultātu panākot līdz 16:11 savā labā, armijas komanda turpināja ofensīvu: Teodosičs izdarīja trīs trīspunktu metienus pēc kārtas. Grieķu reakcija bija Papanikolaou dunk un viens no diviem Spanoulis soda metieniem. Tomēr tas nepalīdzēja mainīt situāciju, rezultāts bija 25:14. Pēc tam sekoja divi precīzi armijas spēlētāja Darjuša Lavrinoviča sitieni, Kiriļenko un Siskauska rezultatīvie metieni. Grieķi atbildēja ar Papanikolaou trīspunktu metienu, precīzu Spanouļa sitienu un vienu no diviem realizētiem soda metieniem. Rezultātā CSKA pārsvars pieauga līdz 13 punktiem. Pēdējās minūtēs Lavrinovičs guva vienu no trim soda punktiem, un Šveda metiens, kas sakrita ar beigu sirēnu, netika ieskaitīts. Līdz trešās ceturtdaļas sākumam CSKA tika pie rezultāta 34:20 savā labā.

3. solis

Trešā ceturtdaļa sākās ar diviem precīziem Krstiča sitieniem, rezultatīvu Antica metienu un trīs punktu metienu apmaiņu starp Teodosiču un Papanikolaou. Pēc diviem soda metieniem, kurus guva Antics, sekoja Spanuļa, armijnieku Viktora Khrapa un Andreja Kiriļenko trīspunktu metieni. Spanuļa un Antica soda metieni un sekojošie Siskauska, Gordona un Šveda efektīvie uzbrukumi noveda pie rezultāta 53:34. Pēdējo desmit minūšu laikā grieķi ir ievērojami aktivizējušies un kļuvuši pārliecinātāki par savu uzbrukumu. Marko Kešels realizēja vienu no diviem soda metieniem, Spanoulis rezultatīvu metienu un Evangilios Manzaris pēdējā sekundē no loka. Tādējādi trešā ceturtdaļa palika grieķiem, un mača kopējais rezultāts bija 53:40 CSKA labā.

4. solis

Ceturtajā ceturtdaļā grieķi neļāva pārņemt viņu iniciatīvu, un pēc Kostas Slukas izdarītā metiena no loka aizmugures un Georgija Printezisa sitiena rezultāts bija 53:45. Turpmāk armijas uzbrukumi sāka izgāzties viens pēc otra. Ilgi gaidītais efektīvais Siskauska uzbrukums tika pārsvītrots ar diviem soda metieniem, kurus realizēja Printezis, un vēl vienu precīzu metienu. Mača kopējais rezultāts bija 55:52. Uz diviem precīziem soda metieniem, kurus izpildīja Krstičs, un efektīvu metienu no Kiriļenko vairoga grieķi atbildēja ar precīzu Papanikolaou metienu no loka. Soda metienu laikā pēdējās ceturtdaļas beigās Teodosičs un Kiriļenko trāpīja vienu no diviem metieniem, bet Papanikolaou, kurš veiksmīgi realizēja trīs no četriem soda metieniem, samazināja atstarpi līdz vienam punktam: rezultāts bija 61:60. Sekundi pirms mača beigām Printezis iemeta bumbu CSKA grozā un atnesa "Olympiacos" uzvaru ar rezultātu 61:62.