Kā CSKA Darbojās Eirolīgas Basketbolā

Satura rādītājs:

Eirolīga ir ikgadējs basketbola turnīrs, kas notiek sarežģītā daudzpakāpju shēmā. Tās mērķis ir noteikt labāko četrinieku starp 38 spēcīgākajām vecās pasaules klubu komandām, starp kurām pēc tam tiek aizvadīta spēļu finālsērija. To sauc par Final Four un tas katru gadu notiek dažādās pilsētās un valstīs. Šopavasar Eirolīgas fināls notika Stambulā, Turcijā, un Maskavas CSKA, Krievijas spēcīgākais basketbola klubs, atkal devās ceļā.

Kā CSKA darbojās Eirolīgas basketbolā 2012

Instrukcijas

1. solis

Eirolīgas grupu turnīru CSKA sāka pagājušā gada oktobra vidū ar izbraukuma tikšanos ar Lietuvas Žalgiris. Krievijas čempions šajā spēlē neradīja problēmas un uzvarēja ar 13 punktu pārsvaru - 87:74. Tad armijas komanda pastāvīgi pārspēja visus sešus grupas sāncenšus gan izbraukumā, gan mājas mačos. Pašmāju grands šajā posmā zināmas grūtības piedzīvojis tikai divas reizes - izbraukuma spēlēs ar grieķu Panathinaikos (78:76) un pēc Eiropas basketbola standartiem pieticīgo Vācijas klubu Bamberg (81:78). CSKA grupā ieņēma pirmo vietu, lai gan, lai sasniegtu nākamo posmu, pietika ar neiekļūšanu vienā no pēdējām divām vietām.

2. solis

Pēdējā grupu turnīra tikšanās notika pirms Ziemassvētkiem, 21. decembrī, un gandrīz mēnesi vēlāk sākās turnīra nākamais posms - maskavieši pārspēja citu grieķu klubu Pirejas "Olympiacos". Šajā posmā CSKA spēlēja grupā, kurā bez grieķiem bija divas Turcijas komandas - Galatasaray un Efes Pilsen. Viens no tiem - "Galatasaray" - armijas komanda un pirmo reizi zaudēja Eirolīgā 2011.-2012. Tas notika februāra sākumā, taču nekādā veidā neietekmēja cīņas iznākumu - uzvarot visās pārējās tikšanās reizēs, CSKA kļuva par pirmo galīgajā tabulā.

3. solis

Nākamajā posmā - ceturtdaļfinālā - komandas vienā no tām spēlēja līdz trim uzvarām. Maskaviešu sāncensis bija Spānijas klubs Bilbao Basket, kuram tikai vienu reizi izdevās pieveikt CSKA. Tas bija trešais mačs armijas komandas uzvarētajā sērijā ar kopējo rezultātu 3: 1, kas viņiem deva ceļazīmi uz "Final Four". Mūsu kluba sāncenši pusfinālā bija grupas turnīrā divas reizes pieveiktie grieķi no Panathinaikos, kuri arī šoreiz nespēja pretoties. Tomēr spēle bija ļoti grūta - armijas komandai nācās atgūt trīs ceturtdaļas un tikai pēdējā viņi panāca sāncenšus un izrāva uzvaru tikai ar divu punktu starpību (66:64).

4. solis

Pēdējā spēle starp CSKA un Olympiacos notika 13. maijā Sinan Erdem Dome stadionā Turcijas galvaspilsētā. Un armijas komanda priekšsacīkstēs divas reizes pārspēja šo Grieķijas komandu, bet, diemžēl, pēdējā spēle kļuva par pusfināla spoguļattēlu. Tajā Krievijas čempions trīs ceturtdaļas bija rezultatīvākais, un finālā notika katastrofa - maskavieši nespēja noturēt 13 punktu pārsvaru. Zaudējuši pēdējo ceturtdaļu ar rezultātu 8:22, maču viņi noslēdza ar viena punkta starpību ne savā labā - 61:62.