Pasaules Kauss Hokejā 2019: Spēles Krievija - Čehija Apskats

2019. gada 13. maijā pasaules hokeja čempionātā Slovākijā Krievijas izlase pirmo reizi tikās ar pretinieku no top 6. Grupu kārtas trešajā kārtā krieviem bija jācīnās ar Čehijas valstsvienību, kas turnīrā uzvarēja pirmos divus mačus, uzvarot Zviedrijas un Norvēģijas komandas.

Pasaules kauss hokejā 2019: spēles Krievija - Čehija apskats

Spēle Krievija - Čehija 2019. gada pasaules hokeja čempionātā bija viena no intriģējošākajām grupu turnīrā Bratislavas grupā. Miloša Riha lādiņiem ir labs sastāvs, kurā puse spēlētāju nāk no Nacionālās hokeja līgas. Tāpēc neviens necerēja, ka Krievijas zvaigznēm būs viegls mačs pret Čehijas zvaigznēm.

Abas komandas sāka spēlēt uzmanīgi, samazinot kļūdas aizsardzības līnijā. Publika jau no pirmajām minūtēm neredzēja strauju uzbrukumu pretinieku vārtiem. Ledus hallē liela uzmanība tika veltīta spēka cīņām ar kopumā līdzvērtīgu spēli. Statistika par metieniem pa mērķi norāda, ka nav vienas komandas priekšrocības pār otru.

14. minūtē publika joprojām redzēja pirmos vārtus. Pamesto ripu organizēja Krievijas spēlētāji, kuri sezonu pavadīja KHL. SKA aizsargs Dinārs Khafizullins no kreisās malas veica brīnišķīgu piespēli tukšajam ledum, no kurienes Maskavas CSKA uzbrucējs Sergejs Andronovs neatvairāmi meta pa vārtiem. Rezultātu tablo iededzināja rezultātu 1: 0, kas bija patīkams krieviem. Vēl viens Andronova ripas asistents bija Ivans Telegins.

Neilgi pēc vārtu gūšanas krievi nopelnīja sodu. Divu minūšu sodu saņēma Jevgeņijs Malkins, taču čehi nespēja izmantot doto pārsvaru. Likās, ka Krievijas komandas galvenais uzdevums ir saglabāt pieņemamu rezultātu pirms pārtraukuma. Šajā nolūkā Iļjas Vorobjova apsūdzības tika galā. Pirmajās divdesmit minūtēs Andrejs Vasiļevskis saglabāja savus vārtus neskartus.

Otro periodu Čehijas izlase iesāka aktīvi, bet Krievijas izlase savus vārtus noturēja “sausos”. Turklāt pirmo bīstamo brīdi radīja krievi. Ņikita Kučerovs gandrīz pārspēja čehu vārtsargu, ielaižot ripu zem vārtsarga vairoga, taču aizsargs neļāva lādam šķērsot lenti.

Četras minūtes pēc otrā perioda sākuma krievi ieguva iespēju spēlēt vairākumā. Šoreiz nebija iespējams spēlēt rezultatīvu uzbrukumu. Dažas minūtes vēlāk Gusevs klātienē vērsa Kučerovu ar vārtsargu, taču čehu vārtu sargs neļāva pēdējās NHL sezonas rezultatīvākajam spēlētājam trāpīt vārtos. Vārti notika vēlāk - Ņikita Kučerovs pats darbojās kā bērnības drauga palīgs, pēc kura otros vārtus mačā guva Lasvegasas uzbrucējs Gusevs.

Perioda beigās čehi izveidoja vairākus bīstamus momentus, starp kuriem bija viens pret vienu ar Vasiļevski. Tomēr Krievijas izlases vārtsargs neļāva izcelt nevienu no izcilajiem Čehijas uzbrucējiem. Mača četrdesmit minūšu beigās Krievijas izlase uzvarēja ar 2: 0.

Trešā perioda sākumā Krievijas izlase nopelnīja mazākumu. Ivans Telegins saņēma nevajadzīgu noņemšanu. Krievijas izlase divas minūtes izturēja nevienlīdzīgos sastāvos. Spēlē pieci pret pieciem čehi turpināja aktīvi darboties mūsu zonā. Kad vārtsargs Andrejs Vasiļevskis bija bezspēcīgs, pārliktnis un latiņa izglāba krievus.

Krieviem par perioda bīstamāko brīdi var uzskatīt Iļjas Kovaļčuka metienu, kurš satricināja čehu vārtu stabu.

Tikšanās pēdējās minūtēs čehi nomainīja vārtsargu pret laukuma spēlētāju, lai atspēlētu divu vārtu starpību. Tā vietā trešie vārti nonāca viņu jau tukšos vārtos. Tikšanās pēdējā minūtē Toronto aizsargs Ņikita Zaicevs realizēja rezultatīvu metienu no savas zonas. Galarezultāts mačā ir 3: 0 Krievijas valstsvienības labā. Šis rezultāts ļauj Iļjas Vorobjova audzēkņiem gūt deviņus punktus no deviņiem iespējamajiem pēc pirmo trīs spēļu rezultātiem pasaules čempionātā.