Pasaules Hokeja čempionāts 2019. Gadā: Spēles Zviedrija - Krievija Apskats

Slovākijā notikušajā pasaules hokeja čempionāta grupas posma noslēdzošajā mačā Krievijas izlasei pretī stājās viena no visa turnīra galvenajām favorītēm - Zviedrijas izlase. Galīgais vietu sadalījums B grupas tabulas augšdaļā bija atkarīgs no šīs spēles rezultāta.

Pasaules hokeja čempionāts 2019. gadā: spēles Zviedrija - Krievija apskats

Pirms noslēdzošās spēles B grupā Krievijas hokeja izlase 2019. gada pasaules čempionātā ieņēma pirmo vietu. Pēdējie krievu konkurenti grupu turnīrā bija hokejisti no Zviedrijas. Šī Skandināvijas komanda uz turnīru atveda daudzas savas zvaigznes. Tāpēc uzraudzītā spēle sākotnējā posma turnīrā šķita viena no intriģējošākajām.

Spēle sākās ar komandu savstarpēju vēlmi iegūt ripu. Pirmajās piecās sanāksmes minūtēs publika neredzēja nekādas vārtu gūšanas iespējas. Zviedrijas izlase biežāk uzbruka pozicionāli. Krievi mēģināja pretuzbrukt. 8. minūtē rezultāts mainījās. Skandināvijas hokejistu aktivitāte ārzemju zonā noveda pie pamestas ripas. Markusa Petersona metiens no zilās līnijas trāpīja Colarodo Avalanche kapteinim Gabrielam Landeskogam. No zviedru zvaigžņu centra uz priekšu čaula rikošetā ieskrēja Andreja Vasiļevska vārtos. Zviedrija izvirzījās vadībā ar 1: 0.

Pēc izlaistas ripas krievi centās aktīvāk spēlēt svešā zonā, taču tas neizraisīja bīstamus momentus pie Markstremas vārtiem, bet gan Sergeja Andronova noņemšanu. Uzbrucējs CSKA svešā zonā saķēra pretinieku ar nūju un ieguva pelnītas divas minūtes. Krievi priekšzīmīgi spēlēja mazākumā, neļaujot zviedriem palielināt rezultātu.

Dažas minūtes vēlāk Kirils Kaprizovs saņēma naudas sodu. Krievi uzbrukuma zonā atkal nopelnīja divas spēles minūtes nevienādos sastāvos. Skandināvu hokejisti radīja spriedzi pie Vasiļevska vārtiem, taču Tampabejas vārtsargs ar aizsardzības palīdzību neatļāva otros vārtus.

Pirmais periods noslēdzās ar rezultātu 1: 0 Zviedrijas labā. Skandināvijas hokejisti spēles pirmajās divdesmit minūtēs izskatījās labāk, biežāk meta pa vārtiem un viņiem bija teritoriāls un spēles pārsvars.

Otrajā periodā spēle krasi mainījās. Krievijas izlase jau pirmajā minūtē izlīdzināja rezultātu. Trīs Gusevs - Aņisimovs - Kučerovs ar savām piespēlēm ierindoja ideālu uzbrukumu, pēc kura Čikāgas uzbrucējs izlīdzināja rezultātu. Otros vārtus pret zviedriem krievi noorganizēja pēc 4 minūtēm. Mihaila Sergahova metienu no zilās līnijas noslēdza Jevgeņijs Dadonovs, kuram rudenī izdevās klubu nomainīt un mainīt ripas lidojuma virzienu. Floridas "Panthers" uzbrucējam šie vārti bija jau septītie turnīrā.

9. minūtē divas pēdējās desmitgades galvenās Krievijas hokeja zvaigznes spēlēja foršu kombināciju. Jevgeņijs Malkins deva rezultatīvu piespēli Aleksandram Ovečkinam, pēc kura Vašingtonas uzbrucējs piespieda Jakubu Markstremu trešo reizi padoties.

Krievijas izlase turpināja plosīt zviedru aizsardzību. 15. minūtē savus pirmos vārtus 2019. gada pasaules kausa izcīņā guva Kirils Kaprizovs, kurš iemeta uzreiz pēc Kuzņecova uzvarētā iemetiena. 4: 1 Krievijas izlases labā. Varbūt šis mērķis beidzot salauza zviedrus. Līdz perioda beigām skandināvi piekāpās vēl divas reizes un vienas minūtes laikā. Vispirms vārtus guva Mihails Grigorenko, bet pēc tam Pitsburgas uzbrucējs Jevgeņijs Malkins. Mača galarezultāts pēc diviem periodiem ir 6: 1 Krievijas valstsvienības labā.

Pēdējā periodā auditorija redzēja vēl četrus vārtus. Trīs no tiem organizēja zviedru hokejisti. 13. minūtē Viljams Ņūlanders samazināja rezultāta starpību, panākot rezultātu 6: 2. Krieviem atbilde prasīja mazāk nekā minūti. Dmitrijs Orlovs atbildēja ar savu iesisto ripu. Pēc tam beidzot kļuva skaidrs, ka tikšanās uzvarētāja būs Krievijas izlase. Varbūt tas atslābināja pašmāju hokejistus. Iļjas Vorobjova lādiņi pēdējās trīs minūtēs vēl divas reizes piekāpās. Zviedru aizsargi Ekmans-Larsons un Klingbergs izcēlās.

Tikšanās galarezultāts ir 7: 4 Krievijas izlases labā. Šis rezultāts ļāva mūsu komandai droši uzvarēt B grupā. Krievu konkurenti ceturtdaļfinālā būs ASV izlase.