Pasaules Kausa Izcīņa Hokejā 2019. Gads: Kanādas - Francijas Spēles Apskats

Pasaules čempionāts hokejā pamazām uzņem apgriezienus. Līdz ar to galvenie pretendenti uz zelta medaļām sāk veidot savstarpēju sapratni savos sastāvos. Tam palīdz grupu turnīra mači ar komandām, kuras acīmredzami ir zemākas par klasi. Skatītāji līdzīgu maču Košicē varēja noskatīties Kanādas izlases izpildījumā.

Pasaules hokeja čempionāts 2019. gadā: Kanādas - Francijas spēles apskats

A grupas priekšsacīkšu ceturtā posma cīņā Kanādas izlase spēlēja pret Francijas valstsvienību. Turnīra pozīcija hokeja dibinātājiem uzlika par pienākumu mačam tuvoties ar visu nopietnību, jo kanādiešu īpašumā pēc trim spēlēm bija tikai seši punkti (divas uzvaras un viena sagrāve no Slovākijas čempionāta saimniekiem).

Kā jau bija paredzēts, kanādieši maču sāka aktīvi, taču pirmajās minūtēs nespēja trāpīt sāncenšu vārtos. Spēlējot vienādos sastāvos, Francijas izlase cienīgi turējās. Rezultātu tablo mainījās pirmo reizi pēc tam, kad eiropieši nopelnīja dzēšanu. Spēlējot 5 pret 4, Kanādas hokejistiem nebija laika radīt bīstamus momentus, jo francūži gandrīz nekavējoties atkal aizgāja. Vairāk nekā minūti Kanādas valstsvienībai bija divu spēlētāju pārsvars. Šāda priekšrocība drīz vien lika sevi manīt. Tikšanās 9. minūtē Entonijs Manta ar precīzu metienu no labā iemetiena apļa raidīja ripu Francijas valstsvienības vārtos.

Otrie vārti nebija ilgi gaidāmi. Tikšanās 11. minūtē Edmontonas "Oilers" un "Maple Leaves" spēlētājs Darnels Nurse ar izcilu piespēli tukšos vārtos guva Lasvegasas uzbrucēja un līdera Džonatana Marčeso piespēli.

Perioda beigās vadošās lomas Kanādas izlasē ieņēma jaunais Tampabejas "Lightning" uzbrucējs Entonijs Cirelli. Vispirms Ņikitas Kučerova komandas biedra metiens trāpīja pa stabu, un 17. minūtē, saņēmis piespēli no vārtu aizmugures, Cirelli joprojām trešo reizi sarūgtināja franču vārtsargu. Rezultāts 3: 0 Kanādas valstsvienības labā izturēja līdz pat svilpei par pirmo pārtraukumu.

Pretēji Kanādas līdzjutēju cerībām viņu izlase otrajā periodā nespēja turpināt francūžu sakāvi. Kļavas lapu spēlētāji uzbruka, taču nespēja trāpīt pa vārtiem. Turklāt ārzemju meistari šajā periodā divas reizes izpelnījās dzēšanu. Pirmo no tām Francijas izlase nespēja realizēt un bīstamā pretuzbrukumā to pat gandrīz palaida garām. Otro skaitlisko pārsvaru eiropieši spēlēja daudz labāk. Perioda 17. minūtē, kad līdz izraidītā kanādieša iznākšanai bija atlikušas sešas sekundes, Damjens Flerijs neatvairāmi iemeta Kanādas un Filadelfijas Flyers Hart vārtsarga vārtu tuvajā augšējā stūrī. Rezultāts kļuva 3: 1 par labu aizjūras hokejistiem. Skaitļi uz tablo nemainījās līdz otrā perioda beigām.

Pēc 3 minūtēm pēdējā periodā francūži spēja gūt savus otros vārtus. Vācu leģionārs eiropietis Entonijs Rešs izmantoja Kanādas aizsargu gausumu un trāpīja Kaspera Hārta vārtos, samazinot atstarpi līdz minimumam.

Pēc nokavētās ripas kanādieši sāka spēlēt aktīvāk. Tā auglis bija Entonija Mantas otrie vārti mačā. Perioda 9. minūtē uzbrucējs no santīma izpildīja čaulu Francijas vārtos. Rezultāts kļuva 4: 2 “kļavu lapu” labā. Divas minūtes vēlāk Marks Stouns piekto reizi sarūgtināja francūžus ar puss zonas metienu.

Mača beigās komandas spēlētāji sāka bieži doties prom. Tikšanās noslēdzošo segmentu valstsvienības izspēlēja nevienlīdzīgos sastāvos. Rezultāts uz tablo nav mainījies. Kanādas komanda izcīnīja trešo uzvaru pasaules čempionātā ar kopējo rezultātu 5: 2.