2019. Gada Pasaules Kausa Izcīņa Hokejā: Spēles Šveice - Krievija Apskats

Divās pasaules čempionāta hokejā Slovākijā grupu turnīra pēdējās kārtās Krievijas izlasei bija jāspēlē ar nopietniem konkurentiem. Saskaņā ar turnīra nolikumu 19. maijā Iļjas Vorobjova lādiņi tikās ar Šveices valstsvienību - komandu, kurai piecās tikšanās reizēs bija četras uzvaras.

2019. gada Pasaules kausa izcīņa hokejā: spēles Šveice - Krievija apskats

Šveices izlase uz hokeja pasaules čempionātu Slovākijā atnesa cienīgu sastāvu. Visi valstsvienības līderi, atbrīvoti no saviem klubiem NHL, pievienojās eiropiešu rindām. Vismaz divi Šveices piecinieki pārstāvēja milzīgu spēku.

Tikšanās sākums palika pie krieviem. Jau pirmajā maiņā Šveices hokejisti nopelnīja mazākumu, taču skaitlisko pārsvaru "sarkanajai mašīnai" neizdevās realizēt. Pēc tam krievi turpināja aktīvi spēlēt, pateicoties tam šveiciešiem bija problēmas izkļūt no savas zonas. Tikšanās 4. minūtē Dmitrijs Orlovs veica solo braucienu uz Šveices valstsvienības vārtsarga vārtiem, taču viņš nespēja gūt vārtus. Tik aktīva aizsarga darbība nepagāja garām, neatstājot pēdas - "Chicago" uzbrucējs Artems Aņisimovs ripu noslēdza Džinoni vārtos. Krievija izvirzījās vadībā 1: 0.

Pēc gūtajiem vārtiem krievu teritoriālais un spēles pārsvars pieauga, tomēr otrā ripa pirmajā periodā publika neredzēja. Tikai divdesmit minūšu otrajā pusē šveicieši sāka pozicionāli uzbrukt Aleksandra Georgijeva vārtiem.

Perioda beigu daļā Šveices izlase varēja sevi ielikt aktīvā, ko veicināja divas izņemšanas no krieviem. Neskatoties uz mača nominālo saimnieku bīstamajiem metieniem, Krievijas komandas vārti palika neskarti līdz pārtraukuma sirēnai.

Otro periodu komanda sāka ar četru spēlētāju spēli. Šveiciešu skaitliskais pārsvars nebija ilgs un neizraisīja bīstamus uzbrukumus. Tomēr drīz Iļjas Vorobjova apsūdzības atkal aizgāja. Šveiciešu skaitliskais vairākums bija ass, taču Ņujorkas "Rangers" vārtsargs turpināja saglabāt vārtus neskartus. Varbūt Aleksandrs Georgijevs bija labākais spēlētājs Krievijas izlasē otrajā periodā. Jaunais vārtsargs vairākas reizes izglāba Krievijas izlasi no neizbēgamiem vārtiem.

7. minūtē rezultāts uz tablo joprojām mainījās. Vietējiem līdzjutējiem tas bija iepriecinoši, jo Ņikita Kučerovs ar sava drauga Ņikitas Guseva pāreju trāpīja Džinoni vārtos, tādējādi nopelnot viņa personīgo trīspadsmito punktu turnīrā, izmantojot vārtu + piespēļu sistēmu.

Perioda otrā puse aizritēja divvirzienu uzbrukumos, taču rezultāts nemainījās. Šveicieši atpalika no 0: 2. Perioda beigās kaislības sāka vārīties. Komandas nopelnīja savstarpēju atcelšanu par rupjību, kas spēles pēdējās divdesmit minūtes sākumā noveda pie nepilnīgām, bet vienādām kompozīcijām.

Trešo periodu Krievijas komanda pavadīja kārtīgi, pievēršot uzmanību saviem vārtiem. Pie Georgiev un Ginoni vārtiem bija salīdzinoši mazāk iespēju nekā pirmajos sanāksmes segmentos. Krieviem bija spēles pārsvars, viņi biežāk meta pa vārtiem. Ņikita Gusevs izlaida iespēju gūt vārtus ar lielisku izdevību. Lasvegasas uzbrucēja metienu atspoguļoja latiņa. 5 minūtes pirms spēles beigām teicamu piespēli Artjomam Aņisimovam atdeva Toronto "Maple Leafs" aizsargs Ņikita Zaicevs, pēc kura centra uzbrucējs raidījumu pāradresēja Ņikitam Kučerovam. Tampas uzbrucējs izgāja viens pret vienu ar vārtsargu un bija precīzs. Šie vārti bija pēdējie mačā.

Pēdējās četras sanāksmes minūtes krievi pavadīja mazākumā (divreiz aizgāja pensijā). Šveicieši nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču viņi nespēja gūt vārtus. Mača pēdējās sekundēs bārs spēlēja pašmāju hokejistu rindās.

Galīgais konfrontācijas rezultāts ir 3: 0 Krievijas izlases labā. Šis rezultāts ļāva krieviem palikt B grupas kopvērtējuma augšgalā.