2019. Gada Pasaules Kausa Izcīņa Hokejā: Spēles Kanāda - Vācija Apskats

2019. gada 18. maijā Kanādas hokeja izlase aizvadīja piekto maču 2019. gada Pasaules kausa grupu turnīrā. Kanādiešu pretinieki bija sportisti no Vācijas, kuri bija uzvarējuši četrās iepriekšējās spēlēs Košicē. Korejas olimpisko spēļu vicečempioni bija apņēmušies ņemt punktus no izcilajiem kanādiešiem.

2019. gada Pasaules kausa izcīņa hokejā: spēles Kanāda - Vācija apskats

Pirms spēles sākuma Vācijas izlase bija viena no tikai divām komandām turnīrā, kas uzvarēja pirmajos četros mačos. Tas ļāva vāciešiem droši justies pasaules čempionāta A grupas kopvērtējuma augšgalā. Kanādas hokejisti pirmajā mačā sensacionāli zaudēja Somijas izlasei un pēc tam trīs reizes svinēja panākumus. Piektā apļa uzvara hokeja pamatlicējiem bija ļoti svarīga. Šajā gadījumā "kļavas lapas" būtu apsteigušas vāciešus tabulā, pamatojoties uz personīgas tikšanās rezultātiem.

Kanādas komanda maču sāka aktīvi, kas bija gaidāms. Spēles sākumā ārzemju profesionāļiem bija priekšrocības, kā rezultātā vācieši tika noņemti divas minūtes. Kanādieši, būdami labākā komanda turnīrā vairākuma realizēšanai, izmantoja iespēju. Rezultātu ar precīzu metienu atklāja Otavas "Senators" līderis un viens no zvaigžņu zvaigznēm Toma Čabota turnīrā ar Džonatana Markeso piespēli.

Pēc pamestās ripas vācu hokejisti centās spēlēt precīzāk. Aizsardzībā vācieši rīkojās uzmanīgi. Tajā pašā laikā zaudētāji hokejisti neaizmirsa par uzbrukumu. Vāciešiem bija iespējas izlīdzināt rezultātu. Pirmajā periodā aizjūras hokejisti divreiz aizgāja pensijā, taču vārtus izdevās noturēt sausus. Pēc otrās izņemšanas beigām kanādieši guva savus otros vārtus. Marks Stouns izmantoja neskaidrības pie Vācijas izlases vārtiem un izdeva savai komandai divu vārtu pārsvaru. Līdz perioda beigām rezultāts nemainījās - kanādieši uzvarēja ar 2: 0.

Otro periodu Vācijas valstsvienība iesāka aktīvi, bet kanādieši atkal guva vārtus. Iespēju gūt vārtus nodrošināja paši vācieši, kuri atkal pārkāpa noteikumus. Kanādas izlase rotaļīgi realizēja skaitlisko vairākumu. Pēc vairākām ātrām un precīzām piespēlēm Marks Stouns tika izcelts metienā, un viņš neizlaida garām no izdevīgas pozīcijas. Nevar ar pārliecību teikt, ka spēlē bija rezultāts 3: 0 Kanādas valstsvienības labā, taču Ziemeļamerikas hokejisti visus savus momentus izmantoja ļoti rezultatīvi.

Perioda vidū arī Vācijas izlasei bija iespēja spēlēt vairākumā, taču bīstamas situācijas pie kļavas lapas vārtsarga vārtiem vācieši neradīja.

Perioda beigās Ziemeļamerikas hokejisti atkal ļāva vāciešiem spēlēt vairākumu. Vācijas izlase veica vēl vienu mēģinājumu. Cienījamais Jasins Alise, trāpot pa vārtiem no puszonas. Līdz perioda beigām bija atlikušas apmēram divas minūtes. Likās, ka šī ripa papildinās vāciešus ar pārliecību, taču kanādieši uzreiz noorganizēja savus ceturtos vārtus. Marks Stouns izmantoja vācu aizsargu nekoordinēto rīcību un mačā sev guva "hat-trick". Gala rezultāts otrā perioda beigās ir 4: 1 Kanādas labā.

Trešā perioda pirmajās piecās minūtēs Entonijs Manta izdarīja savu dubultu, ļaujot kanādiešiem panākt rezultātu līdz lielam - 6: 1. Pēc tam Vācijas izlase beidzot zaudēja visas iespējas pieķerties rezultātam, un Kanādas izlase turpināja sakāvi, panākot savu vārtu rezultātu līdz astoņiem. Sems Reinharts un Entonijs Cirelli izcēlās ar mērķiem Ziemeļamerikas hokejistu rindās.

Gala rezultāts 8: 1 Kanādas izlases labā ļāva aizjūras hokejistiem pārvietot vāciešus no planētas čempionāta kopvērtējuma otrās līnijas A grupā.