Pasaules Kauss Hokejā 2019: Spēles Krievija - Itālija Apskats

Pēc trim uzvarām 2019. gada hokeja pasaules čempionāta atklāšanas mačos Krievijas izlasei Bratislavas grupas priekšsacīkšu ceturtās kārtas spēlē pretojās Itālijas izlase. Pirms tikšanās sākuma krievi tika uzskatīti par beznosacījuma favorītiem, jo hokeja līmenis Krievijā un Itālijā ievērojami atšķiras.

Pasaules kauss hokejā 2019: spēles Krievija - Itālija apskats

Pirms spēles ar Krievijas hokeja izlasi daži Itālijas spēlētāji atzina, ka viņu izlasei būtu pieņemama sagrāve ar rezultātu 1: 5. Protams, Itālijas sportisti devās uz šo vietu kā bēdīgi autsaideri, taču hokejs ir neprognozējams sporta veids, tāpēc mūsu pretinieki joprojām neatmeta cerības papildināt savu punktu daudzumu.

Krievi maču sāka aktīvi. Jau pēc 31 sekundes Ņikita Zaicevs ar savu metienu trāpīja pa itāļu vārtiem. Pēc uzvaras iemetienā svešā zonā Ņikita Gusevs izdarīja lielisku piespēli Toronto aizsargam, pēc kura rezultāts tika atklāts uz tablo.

Otros vārtus mačā atkal guva Krievijas aizsardzības komanda. Šoreiz Dinārs Khafizullins 9. minūtē pēc Guseva un Kučerova piespēlēm trāpīja Itālijas vārtos. Pēc divām ielaistām paplāksnēm Itālijas izlasei bija savs brīdis, taču ripa pēc Maika Rouza metiena trāpīja pa Andreja Vasiļevska stabu.

Pirmā perioda otrajā pusē publika redzēja vēl divus vārtus krievu izpildījumā. Šoreiz vārtus guva Vašingtonas "Capitals" komanda. Vispirms Jevgeņijs Kuzņecovs atklāja rezultātu saviem vārtiem turnīrā pēc Aleksandra Barabanova piespēles no vārtiem 14. minūtē, un trīs minūtes pirms perioda beigām vārtus guva Aleksandrs Ovečkins. Gala rezultāts pēc pirmajām divdesmit minūtēm ir 4: 0 Krievijas izlases labā.

Otrajā periodā Iļjas Vorobjova lādiņi turpināja uzvarēt Itālijas valstsvienību. Lai rezultāts kļūtu 5: 0, otrajā spēles segmentā bija nepieciešamas mazāk nekā trīsdesmit sekundes. Jevgeņijs Kuzņecovs ar vārtsargu aizbēga viens pret vienu un precīzi raidīja čaulu starp vārtsarga vairogiem. 7. minūtē "Washington" centra uzbrucējs darbojās kā asistents, veicot pāreju uz mūsu valstsvienības kapteini. Iļja Kovaļčuks prasmīgi izmantoja Kuzņecova piespēli, sesto reizi trāpot Itālijas valstsvienības vārtos.

Nākamos vārtus Krievijas izlase guva vairākumā. Jevgeņijs Dadonovs izcēlās ar Ņikitas Kučerova pāreju. Floridas "Panthers" uzbrucējam šie bija piektie vārti turnīrā. Pēc šī rādītāja Dadonovs ir iekļauts visa čempionāta labāko snaiperu sarakstā.

Krievijas izlase šajā turnīrā joprojām spēlē nevienlīdzīgos sastāvos. Vairākums tiek realizēts, mazākumā mājinieku komanda nepalaida garām. Turklāt četrinieku spēlē krievi iemeta itāļus. Perioda 17. minūtē mazākumā vārtus guva Mihails Grigorenko.

Sirēna par pārtraukumu paziņoja otrā perioda beigas ar kopējo rezultātu 8: 0 Krievijas izlases labā.

Mača noslēdzošā segmenta galvenā intriga bija par to, vai Krievijas izlase spēs gūt desmit vārtus, bet itāļi vismaz vienu. Krievi tika galā ar savu uzdevumu. Perioda piektajā minūtē Ņikita Kučerovs ar tālmetienu guva spēles devītos vārtus, bet minūti vēlāk Jevgeņijs Dadonovs mačā veica personisku dubultu un panāca rezultātu nepiedienīgā līmenī. Itāļi bija tuvu savam uzdevumam, taču brīdī, kad krievu vārtsargs nevarēja palīdzēt savai komandai, valstsvienību glāba pārliktnis.

Mača galarezultāts Krievija - Itālija 10: 0. Šī uzvara bija vislielākā Krievijas izlasei kopš Krievijas komandas uzstāšanās pasaules hokeja čempionātā.