Pasaules Kauss Hokejā 2019: Spēles Krievija - Austrija Apskats

12. maijā Krievijas hokeja izlase Slovākijā aizvadīja otro maču pasaules čempionāta grupu turnīrā. Iļjas Vorobjova audzēkņiem pretojās Austrijas hokejisti, kuri bija pazīstami ar savu nepiekāpību mačos ar pasaules hokeja līderiem.

2019. gada Pasaules kausa izcīņa hokejā: spēles Krievija - Austrija apskats

Mačā pret Austrijas valstsvienību Krievijas komanda tika uzskatīta par neapstrīdamu favorītu. Krievi šo statusu sāka apstiprināt jau ar pirmajām minūtēm, atraisot uzbrukumu virknējumus pretinieku vārtiem. Jau perioda sākumā varēja izcelties Ņikita Kučerovs, kurš no izdevīgas pozīcijas spēlēja nūjas nomaiņu virs vārtu pārliktņa, un no ārzemēm lidojošais aizsargs Ņikita Zadorovs ar savu metienu trāpīja pa latiņu. Bet austrieši varēja arī nedaudz atdzesēt krievu uzbrukumu dedzību ar vairākiem bīstamiem uzbrukumiem.

Pati pirmā ripa periodā tika gūta, spēlējot nevienlīdzīgos sastāvos. Tikšanās 13. minūtē krievi atkal pārvērta vairākumu. Īpašās brigādes ar tādām zvaigznēm kā Jevgeņijs Malkins, Ņikita Kučerovs, Jevgeņijs Dadonovs un citas vēlreiz paraugi izspēlēja šo brīdi. Dadonovs saņēma lielisku raidījumu no Guseva un trāpīja Austrijas vārtos no puss zonas. Floridas uzbrucējam šie bija trešie vārti. Pēc šī rādītāja Dadonovs šobrīd ir labākais izlases snaiperis. Uzreiz pēc izlaistās ripas austrieši spēja noorganizēt izeju trīs vienā, taču neizmantoja savu momentu. Līdz perioda beigām rezultāts uz tablo nemainījās, neskatoties uz vairāk nekā trīsreizēju Krievijas izlases pārākumu metienos pa mērķiem.

Otro periodu aktīvāk iesāka Austrijas izlase, uz ko liecina statistika par sitieniem pa mērķi. Ilgu laiku krievi nespēja uzlabot metienu precizitāti, un austrieši atkal un atkal bīstami apdraudēja Georgijeva vārtus. Otrā perioda pirmajā pusē austrieši bija tuvāk vārtiem nekā krievi. Bet 15. minūtē vietējo hokejistu meistarība joprojām ietekmēja. Gusevs un Kučerovs spēlēja lielisku kombināciju, pēc kuras NHL regulārās sezonas 2018.-2019. Gada rezultatīvākais uzbrucējs Tppa uzbrucējs Ņikita Kučerovs guva mača otros vārtus (un savus otros personīgos vārtus turnīrā).

Jau nākamajā maiņā Krievijas izlases sastāvā CSKA uzbrucējs Ivans Telegins ledus hallē pirmo reizi iekļuva 2019. gada pasaules kausa izcīņā. Pēc ledus pavadīšanas nepilnas desmit sekundes “plākstera” uzbrucēja “armijas komanda” pēc mūsu kapteiņa Iļjas Kovaļčuka pārejas pārcēla ripu uz austriešu vārtiem. Rezultātu tablo izgaismoja skaitļus 3: 0 Krievijas valstsvienības labā. Pirms svilpes par puslaiku rezultāts nemainījās.

15 sekundes pēc pēdējās divdesmit minūtes sākuma Jevgeņijs Dadonovs pret austriešiem guva ceturtos vārtus. Statistika par uzbrucēja palīgiem identificēja aizsargu Mihailu Sergahovu un Pitsburgas "Penguins" uzbrucēju Jevgeņiju Malkinu.

Galarezultātu uz tablo uzstādīja krievu kapteinis Iļja Kovaļčuks, kurš pēc Dmitrija Orlova pārejas no plākstera piekto reizi trāpīja pa Austrijas izlases vārtiem. Šie vārti bija pirmie mūsu kapteinim turnīrā un 35. vārti IIHF pasaules čempionātā.

Tāpat kā pirmās kārtas mačā, krievi pretiniekam raidīja piecus vārtus. Patīkami, ka apskatāmajā spēlē Iļjas Vorobjova lādiņu vārti palika neskarti.

Pēc divām kārtām 2019. gada pasaules čempionātā krieviem ir simtprocentīgi punkti ar divām uzvarām divās spēlēs (seši punkti).