Pasaules Kauss Hokejā 2019: Spēles Krievija - Norvēģija Apskats

10. maijā Krievijas izlase sāka savu braucienu 2019. gada pasaules hokeja čempionātā. Krievu pirmais sāncensis grupas posmā bija Norvēģijas izlase. Spēle notika Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā.

2019. gada Pasaules kausa izcīņa hokejā: pārskats par Krieviju - Norvēģiju

Krievijas izlase, kā jau bija paredzēts, aktīvi uzsāka maču pret Norvēģijas komandu. Krievi uzbruka biežāk, viņiem ripa vairāk piederēja svešā zonā. Vienīgā sastāvdaļa, kurā Krievijas izlase zaudēja mača sākumā, bija iemetiens. Mūsu centra uzbrucēji ir zaudējuši pirmos četrus spēles ripas ievadus.

Par perioda pirmo bīstamo brīdi var uzskatīt Ņikitas Kučerova vārtu uzbrukumu, kurš no puses zonas mēģināja ripu ievest vārtos, bet gumijas disks atsitās pret norvēģu vārtsarga nūjas rokturi. Drīz mūsu aizsargs Dinārs Khafizullins bīstami meta pa vārtiem, taču ripa nešķērsoja loloto lenti.

Perioda vidū Krievijas izlase nopelnīja pirmo noņemšanu. Nacionālās komandas kapteini Iļju Kovaļčuku apturēja nelikumīga uzņemšana. Pirmā vairākuma realizēšanai krieviem bija nepieciešamas 11 sekundes. Jevgeņijs Malkins atdeva lielisku piespēli no vārtu priekšas, pēc kuras rezultātu mačā atklāja Floridas "Panthers" uzbrucējs Jevgeņijs Dadonovs. Vēl viens 2019. gada pasaules čempionāta pirmo vārtu asistents Krievijas izlasē bija Ņikita Kučerovs.

Uzreiz pēc gūtajiem vārtiem krievi nopelnīja izņemšanu. Tomēr norvēģi nespēja pārvērst vairākumu, lai gan bīstami uzbrukumi tika novēroti pie Vasiļevska vārtiem.

Perioda 15. minūtē krievi spēja gūt otros vārtus. Vārtu autors bija Artems Aņisimovs, kurš, saņēmis Grigorenko piespēli, spēja pārlikt lādiņu zem neērtās rokas un no kapeikas trāpīja Norvēģijas vārtu augšējā stūrī. Pirmais periods noslēdzās ar rezultātu 2: 0 krievu labā.

Otro periodu Krievijas izlase sāka ar noņemšanu. Jevgeņijs Malkins saņēma divas soda minūtes par sitienu pretiniekam uz nūjas. Norvēģi vairākumu nerealizēja.

Otrā perioda 9. minūtē Krievijas izlase ieguva otro iespēju spēlēt vairākumā. Arī šoreiz nepievīla vairākuma brigādes sastāvs. Ņikita Kučerovs perioda 9. minūtē pēc komandas biedra Tampā pārejas Mihaila Sergačova no iemetiena labā apļa trāpīja norvēģu vārtos.

Minūti vēlāk krievi atkal nopelnīja tiesības spēlēt vairākumā. Trešo reizi Malkina, Kučerova un Dadonova vadītā komanda pirmā uzbruka sāncenšu vārtiem. Ceturtā ripa nebija ilgi gaidāma. Malkins un Dadonovs atkārtoja pirmā perioda kombināciju, pēc kuras Floridas uzbrucējs guva savus otros un mača ceturtos vārtus.

Līdz perioda beigām konts nemainījās. Pirms pēdējā pārtraukuma krievi bija vadībā ar 4: 0.

Pēdējās divdesmit minūtes krievi sāka aktīvi. Jau pēc pusotras minūtes Lasvegasas uzbrucējs Ņikita Gusevs pēc Ņikitas Kučerova piespēles raidīja piekto ripu norvēģu vārtos. Šie vārti bija Krievijas izlases pēdējie mačā.

Tikšanās beigās Iļjas Vorobjova palātas bija ieeļļotas. Andrejam Vasiļevskim neizdevās reģistrēt savu pirmo tīro lapu turnīrā. Norvēģijas izlase 17. un 18. minūtē spēja iemest divus vārtus mūsu vārtos. Galarezultāts ir 5: 2 Krievijas izlases labā.

Neskatoties uz abiem ielaistajiem vārtiem, krievi klasē pārspēja Norvēģijas valstsvienību. Bija redzams, ka NHL spēlētāju līmenis ir ievērojami augstāks nekā Skandināvijas hokejistu līmenī.