Kā Klājās Olimpiskajām Spēlēm Vankūverā

No 2010. gada 12. februāra līdz 28. februārim Kanādas pilsētā Vankūverā notika XXI ziemas olimpiskās spēles. Šīs divas nedēļas bija piepildītas ar daudziem sporta pasākumiem. Dalībnieki un skatītāji kļuva par varoņiem un uzvaru un sakāvju, dopinga skandālu, cīņas par olimpiskajām medaļām un diemžēl pat traģisku notikumu lieciniekiem. Šīs olimpiādes Krievijas komandai bija neveiksmīgākās spēļu vēsturē.

Kā klājās olimpiskajām spēlēm Vankūverā

Jau pašā sākumā olimpiskās spēles Vankūverā notika absurdas traģēdijas zīmē: vēl pirms spēļu atklāšanas bobsleja trasē vairāki sportisti tika ievainoti, un jauns daudzsološs Gruzijas komandas sportists Nodars Kumaritašvili. nomira pēc sadursmes ar metāla balstu. Tāpēc olimpiādes atklāšanas ceremonija sākās ar klusuma minūti.

Bet tad notikumi attīstījās pēc plāna, neskatoties uz pārāk silto laiku un problēmām ar demonstrantiem un streikotājiem, kas protestēja pret globalizāciju. Jau nākamajā dienā sākās ierastās olimpiskās darba dienas, notika pirmās oficiālās sacensības - lēciens no K-90 tramplīna, kura finālā uzvarēja šveicietis Saimons Ammans, kurš Vankūverā atklāja rezultātu par medaļām.

Krievijas slēpotāji savu sniegumu sāka ne pārāk labi, un rezultātā viņi ieguva tikai ceturtās vietas, ko treneri skaidroja ar slikto slēpošanas vaska izvēli. Pirmo olimpisko medaļu Krievijas komandai izcīnīja ātrslidotājs Ivans Skobrevs, kurš 5 km distancē ieguva trešo vietu.

Krievijas komandu turpināja vajāt neveiksmes: divcīņnieks Nijazs Nabejevs, uz kuru tika liktas lielas cerības, tika noņemts no sacensībām paaugstināta hemoglobīna līmeņa dēļ asinīs. Jau pirmajā mačā ar somiem Krievijas hokejisti zaudēja ar 1: 5 un praktiski uzreiz izstājās no cīņas par medaļām. Pirmo reizi daudzu gadu laikā sporta pāru konkurencē nebija neviena Krievijas sportista.

Pirmo zeltu Krievijai tikai olimpiādes 5. dienā izcīnīja sprintera slēpotāji Ņikita Krjukovs un Aleksandrs Panžinskis. Jevgeņijs Pļuščenko, kuram daiļslidošanā tika prognozēts zelts, ieņēma tikai otro vietu, kas arī kļuva par nepatīkamu pārsteigumu un pamatu ilgiem strīdiem. Panākumus pavadīja ledus dejotāji, slēpotāji komandu sprintā, biatlonisti un kamaniņu sportisti, kuri pievienoja vēl dažas medaļas Krievijas izlases kolekcijai. Pirmo reizi Krievijas sporta vēsturē Jekaterina Iļuhina izcīnīja zelta medaļu snovbordā. Neoficiālajā komandu ieskaitē Krievijas izlase olimpisko medaļu skaita ziņā bija tikai 11.vieta.

Olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā Vankūvera nodeva stafeti Krievijas pilsētai Sočos. Cerēsim, ka nākamā olimpiāde, kas notiks 2014. gadā, mūsu sportistiem nesīs vairāk veiksmes un medaļu.