Biatlona Vīriešu Komanda Stafetē Paņēma Zeltu

Krievijas biatlona izlase 30 gadus nav izcīnījusi zelta medaļas stafetēs. Soču olimpiskajās spēlēs viņi spēja pierādīt, ka viņu komanda ir labākā šāda veida programmā.

Stafetes uzvarētāji

Soču olimpisko spēļu pēdējās dienas priekšvakarā Krievijas biatlonisti varēja patiesi iepriecināt savus līdzjutējus. Vīriešu komanda izcīnīja zelta medaļu prestižākajā braucienā - stafetē. Šī pati uzvara palīdzēja Krievijas komandai ieņemt vadošo pirmo vietu medaļu ieskaitē.

Šīs sacīkstes izrādījās ļoti izklaidējošas, jo strīds par medaļām turpinājās līdz sacensību pēdējai minūtei. Visu sacensību laikā līderi bieži mainījās, galu galā biatlons nav paredzams sporta veids. Iegūtā zelta medaļa izrādījās pirmā olimpiskā medaļa stafetē Krievijai. Patiešām, pēdējo reizi šādu medaļu tikai padomju sportisti ieguva 1988. gadā Kalgari.

Pirmais skrēja Aleksejs Volkovs, kurš spēja parādīt labu gājienu un nepalaida vaļā sacīkšu līderus - norvēģus, kuri pārliecinoši vadīja stafetes ceturto posmu. Izlaidumu dēļ otrajā šaušanā Volkovs finišēja piecpadsmitais, tomēr, izejot stafeti, viņš spēja samazināt atstarpi līdz 16 sekundēm.

Otrais Krievijas biatlonists bija Jevgeņijs Ustjugovs, kurš finišēja 24 sekundes aiz muguras. Tajā brīdī šķita, ka norvēģi noteikti iegūs savu zelta medaļu, it īpaši tāpēc, ka olimpiskie čempioni Bjerndālena un Svendsens jau skrēja pēdējos divos posmos.

Trešo posmu uzticēja vadīt Dmitrijam Mališko, kurš šosezon nebija īpaši stabils. Šīs sacīkstes viņam izrādījās veiksmīgas, jo viņš gandrīz nevainojami spēja pārvarēt ugunslīnijas, kā arī parādīja labu kustību. Mališko nodeva stafeti Šipuļinam trešajā vietā, līderim zaudējot 16 sekundes.

Antons Šipuļins kļuva par īstu varoni šajās sacensībās. Neskatoties uz diviem sodiem pirmajā šautuvē, viņš spēja koncentrēties un no tribīnes šaut tīri. Turklāt viņš nepiekāpās pārejai uz vācu Šempu, kurš pirmais pameta šautuvi. Pusotru kilometru pirms finiša Šipuļinam izdevās apiet Vācijas sportistu, un finišā viņš darīja visu iespējamo, lai tiktu pie tik ilgi gaidītās medaļas.

Par stafetes sudraba medaļniekiem kļuva Vācijas pārstāvji, bet bronzu saņēma austrieši. Ir vērts atzīmēt, ka vīriešu biatlona komanda kopumā izdarīja 8 sodus, kas ir ievērojami vairāk nekā citu valstu komandas.