2014. Gada FIFA Pasaules Kausa Ceturtdaļfināli: Argentīna - Beļģija

5. jūlijā Brazīlijas galvaspilsētā notika pasaules futbola čempionāta ceturtdaļfināla posma trešā spēle. Argentīnas un Beļģijas izlases iegāja Brasilijas stadiona laukumā.

2014. gada FIFA Pasaules kausa ceturtdaļfināli: Argentīna - Beļģija

Spēle sākās ar argentīniešu uzbrukumiem. Dienvidamerikas futbolisti jau no pirmajām minūtēm demonstrēja spiedienu un vēlmi ātri spēlēt. Rezultāts bija agri mērķi. 8. minūtē Higuains noķēra beļģim atlēkušo bumbu un ar pirmo pieskārienu sita vārtus. Bumba trāpīja tieši tālajā stūrī, un cipari 1 - 0 iedegās uz tablo.

Pēc vārtu gūšanas argentīnieši kādu laiku mēģināja spēlēt pirmo numuru, taču neko bīstamu pie eiropiešu vārtiem neradīja. Atklāšanas puslaika otrā puse jau bija cita Argentīna. Dienvidamerikāņi sāka spēlēt viņiem neparastu (pārāk racionālu un neizteiksmīgu) futbolu. Konts derēja argentīniešiem, tāpēc dienvidamerikāņi atteicās no iniciatīvas. Tomēr tas nepalīdzēja Beļģijai radīt briesmas pie Romero vārtiem. No vidējā attāluma var atcerēties tikai vienu sitienu argentīniešu mērķī. Jāsaka, ka pēc tam, kad argentīnieši atteicās no iniciatīvas, futbols neitrālam līdzjutējam kļuva lēns, garlaicīgs un neinteresants.

Pirmais puslaiks noslēdzās ar Argentīnas vadību ar 1 - 0.

Tikšanās otrās puses sākumā Beļģijas vēlme demonstrēt spilgtu, uzbrūkošu futbolu nebija manāma. Varbūt eiropiešiem to vienkārši neļāva darīt. Tajā pašā laikā paši argentīnieši turpināja spēlēt gandrīz kājām, neradot vārtu gūšanas iespējas pie eiropiešu vārtiem. No abu komandu puses viss bija ļoti pragmatiski.

Viens no bīstamajiem momentiem pie dienvidamerikāņu vārtiem ir Fellaini sitiens ar galvu pēc piespēles no kreisā flanga. Tomēr bumba palaida garām mērķim. Nūjošais futbols ilga apmēram 80 minūtes. Tikai mača beigās eiropieši apņēmās uzbrukt dienvidamerikāņu vārtiem. Bet tā vietā, lai radītu vārtu gūšanas situāciju pie ienaidnieka vārtiem, eiropieši gandrīz palaida garām savējos. Jau saspiestajā laikā Messi izgāja viens pret vienu ar beļģu vārtsargu, taču neveikli izpildīja momentu un deva Beļģijas komandai pēdējo iespēju. Pēdējā uzbrukumā eiropieši varēja gūt labumu no sevis, taču Lukaku bīstamais centrējums tika pārtraukts.

Sanāksmes galarezultāts 1 - 0 Argentīnas labā noved dienvidamerikāņus pusfinālā Nīderlandes - Kostarikas pāra uzvarētājam. Mesi komanda atkal parādīja blāvu sniegumu, lai arī rezultāts tika sasniegts. Abās izslēgšanas spēlēs argentīniešiem knapi izdevās gūt divus vārtus, tāpēc Latīņamerikas līdzjutēji cer, ka komanda pievienos vēl vairāk, jo ir nepieciešams uzvarēt futbola pasaules čempionātā.