2014. Gada FIFA Pasaules Kausa Ceturtdaļfināli: Brazīlija - Kolumbija

4. jūlijā pēc Brazīlijas laika mājinieki devās laukumā Fortalezā, lai cīnītos par tiesībām spēlēt pasaules kausa izcīņas pusfinālā. Brazīliešu sāncenši bija Kolumbijas izlase.

2014. gada FIFA Pasaules kausa ceturtdaļfināli: Brazīlija - Kolumbija

Spēle sākās ļoti lielā ātrumā. Cīņa katrā laukuma daļā bija neskaitāmu noteikumu pārkāpumu rezultāts, taču tas neietekmēja kopējo spēles tempu. Jau no pirmajām minūtēm brazīlieši nopietni ielenca pretinieku vārtus. Kolumbija cīnījās pretī, un brazīliešus uz priekšu dzina daudzi fani. Jau 7. minūtē publika ieraudzīja mača pirmos vārtus. Pēc stūra sitiena pirmais bumbā bija Pentacampion kapteinis Silva. Brazīlijas augšstilbs raidīja bumbu Kolumbijas vārtu tīklā.

Pēc neizmantotiem vārtiem kolumbieši veica asu uzbrukumu, taču Kuadrado streikam trūka precizitātes.

Puse no pirmā puslaika bija čempionāta saimnieku rokās. Hulkam bija vairāki punkti. Brazīliešu spēlētājs no visizdevīgākajām situācijām pārspēja Ospinu pa vārtiem, tomēr Kolumbijas vārtsargs turpināja bloķēt bumbas ceļu vārtos. Pirmā puslaika otrā puse spēles ziņā bija vienmērīgāka. Bīstamu momentu nebija tik daudz - tas bija saistīts ar faktu, ka komandas centās spēlēt pārāk ātri. Tāpēc pēdējā posmā nedaudz pietrūka, lai izveidotu vārtu gūšanas iespēju.

Tikšanās otrā puse notika ar vienādu ātrumu. Kolumbieši sāka vairāk bumbas īpašumā, mēģināja ātri nogādāt bumbu priekšējā līnijā, taču tas neizdevās - Brazīlijas aizsardzība, aizstāvot savus vārtus, izskatījās ļoti disciplinēta.

69. minūtē Deivids Luizs noveda visu Brazīliju līdz gavilēm. Pēc sitiena no personāla, apmēram no 30 metriem, brazīliešu aizsargs gūst skaistus vārtus pret Kolumbiju. Divi standarti deva brazīliešiem divu vārtu pārsvaru - 2 - 0.

Kolumbiešus tas nemulsināja. Viņi turpināja meklēt savu laimi pie citu vārtiem. Rezultāts bija soda sitiena iecelšana pret Brazīliju 80. minūtē. Haames Rodriguez no punkta otvital vienu bumbu. Tie bija sestie kolumbieša vārti turnīrā.

Rezultāts 2 - 1 Brazīliešus satrauca. Pieckārtējie pasaules čempioni iegāja dziļā aizsardzībā, un kolumbieši mēģināja uzlikt pretiniekam spiedienu. Tomēr laika bija atlicis ļoti maz. Brazīlija izturēja Kolumbijas uzbrukumu un iekļuva pusfinālā. Ir vērts atzīmēt, ka ļoti reti šādos izšķirošos posmos brazīlieši bija tik piespiesti saviem mērķiem. Šķiet, ka, ja Kolumbijai būtu vairāk laika, rezultāts kļūtu vienāds. Bet futbols nepieļauj subjektīvo noskaņojumu.

Brazīlija 9. jūlijā spēlēs pusfinālā pret Vāciju, un Kolumbijas izlases spēlētāji mājās var atgriezties kā varoņi. Ir vērts to atzīt. ka kolumbieši bija viena no interesantākajām komandām pasaules čempionātā. Futbola izloze viņus satuvināja ar čempionāta saimniekiem, kas noteica izkrišanu ceturtdaļfināla posmā.