2014. Gada FIFA Pasaules Kausa Izcīņas Ceturtdaļfināli: Francija - Vācija

FIFA Pasaules kausa izcīņas pirmajā ceturtdaļfināla spēlē Brazīlijā tikās Francijas un Vācijas izlases. Spēle notika slavenajā Riodežaneiro stadionā.

2014. gada FIFA pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfināli: Francija - Vācija

Starp pašreizējā čempionāta izslēgšanas spēlēm īpaši izcēlās Francijas un Vācijas spēle. Diemžēl daudzi neitrālie skatītāji no mača gaidīja vairāk, kas galu galā neatbilda cerībām.

Spēle sākās ļoti lēni. Likās, ka tikai pirmās minūtes spēlētāji tik lēni pārvietosies pa laukumu, un tad sāksies spilgtais un emocionālais futbols. Tomēr tas nenotika.

Sanāksmes pirmajās desmit minūtēs francūžu uzbrukumi vairāk bija vērsti uz pretinieku vārtiem, taču pirmā bumba nonāca Dešampa palātu vārtos. 12. minūtē no standarta vācieši atklāja rezultātu. Pēc Krosa padeves no kreisā flanga Hummels ar galvu raidīja bumbu vārtos. Vācija izvirzījās vadībā ar 1 - 0. Šis brīdis bija paredzēts spēles atklāšanai, taču komandas turpināja rīkoties pārāk akadēmiski un neinteresanti.

Starp bīstamajiem tikšanās pirmās puses momentiem var izcelt francūžu uzbrukumu, kad Valbuena varēja izlīdzināt rezultātu ar sitienu no vāciešu soda laukuma, bet vārtsargs Noiers glāba savu komandu. Tas notika 34. minūtē.

Vairāk pirmajā puslaikā publika bīstamus uzbrukumus neredzēja. Līdz pārtraukumam Vācijai bija 1 - 0 pārsvars.

Sanāksmes otrā puse ritēja tikpat neinteresanti. Skatītāji neredzēja spožo uzbrukuma futbolu, komandu uzbrukumiem trūka ātruma un radošuma. Bija sajūta, ka daži vienkārši nevēlējās spēlēt (vācieši), bet citi nevarēja (francūži). Tajā pašā laikā Dešampa komanda centās noturēt puslaika sākumu lielākā bumbas valdījumā, taču tas nedeva vēlamos rezultātus. Vācieši tomēr nepārprotami iekļāvās blāvajā spēlē, jo rezultāts viņiem derēja.

Starp bīstamajiem tikšanās otrās puses momentiem varam izcelt Šairle iespēju 82. minūtē. Vācu uzbrucējs varēja noņemt visus jautājumus par mača uzvarētāju, taču no soda laukuma iekšienes vācietis meta tieši vārtu centrā, kas noteica franču vārtsarga glābiņu.

Francijas izlasei bija tikai viena iespēja atgūties. Pēdējā uzbrukumā Benzemā no tuvas distances meta pa vārtiem. Neskatoties uz to, ka trieciena leņķis bija ļoti ass, Neieram bija jāstājas un jāpalīdz savai komandai.

Minūti vēlāk atskanēja tiesneša svilpe, kas atzīmēja vāciešu galīgo uzvaru ar rezultātu 1 - 0. Tagad Vācija sagaida savu sāncensi no Brazīlijas - Kolumbijas pāra, un daudzi futbola fani cer, ka viņi vairs neredzēs tik bez emocijām un neinteresantie mači Brazīlijas pasaules čempionātā.