2014. Gada FIFA Pasaules Kausa Izcīņas 1/8 Fināls: Francija - Nigērija

30. jūnijā Brazīlijas galvaspilsētā notika FIFA Pasaules kausa izcīņas 1/8 fināla piektā spēle. Par godu Garrinchi stadionā tikās Francijas un Nigērijas izlases.

2014. gada FIFA pasaules kausa izcīņas 1/8 fināls: Francija - Nigērija

Francijas un Nigērijas komandu pārī it kā eiropieši bija favorīti. Tomēr mača pirmā puse tika aizvadīta ar nelielu afrikāņu pārsvaru. Tieši nigērieši mēģināja spēlēt pirmo numuru. Bet ir vērts atzīt, ka afrikāņiem neizdevās uzbrukt darbībām. Franči izskatījās prasmīgāki, viņiem labāk izdevās kontrolēt bumbu. Tāpēc tieši eiropiešu brīdi var atšķirt no visa pirmā puslaika. Pols Pogba izkliedēja savas komandas ātro uzbrukumu un pats to pabeidza. Jaunais francūzis nošāva ārpus soda laukuma, bet afrikāņu vārtsargs bumbu atvairīja.

Kopumā pirmais puslaiks neizcēlās ar asu uzbrukuma spēli, varam teikt, ka neitrālajiem līdzjutējiem bija garlaicīgi.

Tikšanās otrajā pusē bumba pirmo reizi nonāca eiropiešu vārtos, taču vārti netika piešķirti malējā stāvokļa dēļ. Puslaika pirmajā pusē nigērieši centās vairāk kontrolēt bumbu, taču tas atkal nedeva rezultātu. Joprojām nebija bīstamu momentu.

Tikai otrā puslaika pēdējās 15 minūtēs ietekmēja eiropiešu vispārējā klase. Pirmkārt, Benzemā, izlecot viens pret vienu ar Nigērijas vārtsargu, nespēja atbrīvot šo brīdi, pēc tam pārliktnis izglāba nigēriešus pēc Kabaha tālmetiena. Benzemā joprojām bija labs brīdis - franču uzbrucējs bīstami virzījās zem pārliktņa, bet atkal palīdz vārtsargs Enjama. Rezultātā francūži joprojām guva vārtus.

Pēc stūra nigēriešu vārtsargs kļūdījās. Pie izejas viņš ar plaukstu uzmeta bumbu Pogbas galvai, kurš ātri raidīja lādiņu tukšos vārtos. 79. minūtē Francija izvirzījās vadībā ar 1 - 0.

Pēc ielaistajiem vārtiem nigērieši vairs neatrada spēku atgūties. Afrikāņi pat nespēja pārcelt spēli uz eiropiešu vārtiem. Tāpēc Francija maču noslēdza Nigērijas laukuma pusē.

Visbeidzot nigēriešu izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā pazuda 90. minūtē. Pēc lumbago no labā flanga nigēriešu kapteinis Yobo iegrieza bumbu savos vārtos.

Spēles galarezultāts ir 2 - 0 Francijas labā. Tagad eiropieši ar nepacietību gaida Vācijas-Alžīrijas pāra uzvarētāju, kamēr Nigērijas spēlētāji dodas mājās.