2014. Gada FIFA Pasaules Kausa Izcīņas 1/8 Fināls: Argentīna - Šveice

1. jūlijā Brazīlijas pilsētā Sanpaulu notika futbola pasaules čempionāta 1/8 fināla priekšpēdējā spēle. Skatītāji varēja vērot Argentīnas un Šveices izlašu tikšanos.

2014. gada FIFA pasaules kausa izcīņas 1/8 fināls: Argentīna - Šveice

Lielākā mača daļa bija cīņa visās laukuma daļās. Tajā pašā laikā pirmajā puslaikā spēle bija garlaicīgs skats. Spēlētāji lielākoties ripoja bumbu laukuma centrā. Argentīnas komandai bija neliels pārsvars, taču tas neizraisīja bīstamus momentus. Šveicieši mēģināja pretuzbrukumu, taču arī tas neizskatījās bīstami. No pirmā puslaika var atsaukt tikai vienu mirkli - viens no Šveices spēlētājiem izšāva no nāvējošas pozīcijas, bet Argentīnas vārtsargs Romero izglāba komandu.

Pirmais puslaiks noslēdzās ar garlaicīgu bezvārtu neizšķirtu.

Sanāksmes otrajā pusē argentīnieši piebilda. Mēs jau varam runāt par ievērojamu Dienvidamerikāņu pārsvaru. Argentīnas spēlētāji ir izdarījuši vairāk nekā 20 metienus pa pretinieku vārtiem. Dažreiz vārtsargs izglāba eiropiešus. Šveicieši turpināja spēlēt pretuzbrukumos, taču eiropiešu līdzjutēji neredzēja nevienu superlomas momentu.

Spēles pamatlaiks beidzās ar neizšķirtu 0 - 0. Tās bija izslēgšanas spēļu visgarlaicīgākās 90 minūtes.

Papildlaikā dienvidamerikāņi atkal nospieda, un Eiropas komanda turējās. Argentīniešu galveno darbību var uzskatīt tikai par spiedienu uz Šveices vārtiem, taču tas nedeva rezultātus.

Spēle pagarinājumā tika samazināta līdz bezvārtu neizšķirtajam, taču 118. minūtē argentīnieši guva vārtus. Eņģelis Di Marija pēc Mesi piespēles raidīja bumbu vārtos. Argentīniešu prieks bija tāds, it kā komanda būtu vismaz iekļuvusi pusfinālā. Tas liek domāt, ka Mesi komandai ir ļoti grūti uzvarēt katrā mačā.

Šķita, ka šveiciešiem nebija spēka atgūties. Tomēr pēdējās tikšanās minūtēs Argentīnu glāba daži centimetri. Pēc zirga padeves soda laukumā Džemilejs ar Romero vārtiem iesita ar galvu tukšu galvu. Bumba trāpīja pa stabu. Eiropiešiem pirms vārtu guvuma pietrūka diezgan daudz. Pēdējais uzbrukums mačā eiropiešiem bija bīstams brīvsitiens argentīniešu vārtu tuvumā, taču šo brīdi viņiem neizdevās realizēt.

Argentīna pēc minimālas uzvaras 1-0 cenšas iekļūt ceturtdaļfinālā un gaida pretinieku no Beļģijas un ASV pāra. Tajā pašā laikā jāatzīmē, ka Argentīnas komanda turnīrā nerāda labāko spēli. Dienvidamerikāņu kapteinis Mesi kārtējo reizi neizrādīja sevi izšķirošajā mačā, un dažos brīžos viņš nospēlēja vienkārši slikti un necienīgi viena no pasaules labākajiem spēlētājiem.