2014. Gada Pasaules Kausa Izcīņas 1/8 Fināls: Kā Norisinājās Spēle Vācija - Alžīrija

Sestais mačs FIFA pasaules kausa izcīņas 1/8 finālā 30. jūnijā notika pilsētā Porto Alegre. Vairāk nekā 40 000 līdzjutēju tribīnēs bija liecinieki Vācijas un Alžīrijas sanāksmei.

2014. gada pasaules kausa izcīņas 1/8 fināls: kā norisinājās spēle Vācija - Alžīrija

Vācijas komanda tika uzskatīta par favorīti šajā pārī, taču visu pirmo puslaiku vācieši pavadīja nepārprotami ne savā līmenī. Mača temps bija liels, un Āfrikas futbolisti centās nebūt zemāki par vācu spēlētājiem ne spēles organizēšanas ziņā, ne prasmēs, ne asos uzbrukumos. Jāatzīst, ka alžīrieši tikšanās pirmajā pusē, īpaši mača sākumā, uzbruka nedaudz asāk. Pārsteidzoši bija tas, ka vācu vārtsargs Noiers ļoti nervozēja. Viņš pieļāva vairākas nepamatotas kļūdas.

Puslaika beigās vācieši spēja izveidot patiešām bīstamu momentu. Kros bīstami meta no soda laukuma malas, taču vārtsargs izglāba Alžīriju, bet Gotze finišā varēja gūt spēles pirmos vārtus. Bet arī tas nenotika, jo Mboli atkal glāba savus vārtus.

Pirmais puslaiks noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu. Tajā pašā laikā Alžīrijas komanda izskatījās ļoti pamatīgi, cenšoties ne ar ko neatpalikt no vāciešiem.

Sanāksmes otrajā pusē Vācija piebilda. Pie afrikāņu vārtiem sāka parādīties bīstami brīži. Mülleram, Lamam, Šveinšteigeram bija ievērojamas iespējas. Tomēr Mboli pārņēma drosmi un izdarīja daudz lielisku atvairījumu. Priekšējā līnijā Āfrikas futbolisti paveica maz - otrajā puslaikā Vācijas pārsvars bija ievērojams. Bet rezultāts uz tablo nemainījās līdz pamatlaika beigām - 0 - 0.

Papildlaikā vācieši turpināja spiest uz pretinieku vārtiem. To, ko Leva aizbildņi nespēja izdarīt 90 minūtēs, viņi izdeva jau 92. minūtē. Uzbrucējs Širls pārvērta sānu centrējumu vārtos. Vācija izvirzījās vadībā ar 1 - 0.

Pēc ielaistās bumbas Alžīrijas spēlētājiem vairs nebija iespējas atspēlēties, jo vācieši turpināja uzbrukumu. Rezultātā 119. minūtē Ozils guva otros vārtus, kas ļāva noņemt visus jautājumus par tikšanās uzvarētāju.

Tomēr Alžīrijas spēlētāji neatstāja laukumu bez vārtu guvuma. Jau saīsinātā pagarinājuma laikā Abdelmumen Jabu vienus vārtus atguva, taču ar to afrikāņiem nepietika.

Sanāksmes galarezultāts ir 2 - 1 Vācijas labā. Ceturtdaļfinālā vācieši jau gaida vāciešus, un Alžīrijas spēlētāji pamet futbola pasaules čempionātu ar lepnuma sajūtu par savu valsti.