2014. Gada FIFA Pasaules Kauss: Kā Vācija Nospēlēja Otro Maču Brazīlijas Pasaules Kausa Izcīņā

FIFA pasaules kausa izcīņā 21. jūnijā Fortalezas pilsētā notika vācu otrā spēle grupu turnīrā. Vācijas valstsvienības sāncensis G grupā bija Ganas izlases bezkompromisa Āfrikas futbolisti.

2014. gada FIFA pasaules kauss: kā Vācija nospēlēja otro maču Brazīlijas pasaules kausa izcīņā

Gandrīz 60 000 skatītāju stadionā Fortalezā un vēl lielāks skaits futbola līdzjutēju TV ekrānos vēroja visinteresantāko Vācijas un Ganas izlases maču. Spēle iesākās rosīgi. Bumba laukuma centrā praktiski neuzkavējās. Abām komandām galvenokārt bija mērķis uzbrukt pretinieku vārtiem. Tomēr pirmajā puslaikā publika neredzēja gūtos vārtus. Jāsaka, ka vācietēm pirmajās 45 minūtēs bija neliels pārsvars, taču Āfrikas spēlētāji arī vairākas reizes bīstami uzbruka Neuera vārtiem. Visbiežāk ganāši meta pa vārtiem ārpus soda laukuma. Komandas pārtraukumā devās neizšķirti 0 - 0.

Tikšanās otrā puse iesākās ļoti jautri. Vispirms 51. minūtē Mario Götze sita afrikāņu vārtus pēc pārbaudītas barības no sāniem. Goetze iesita ar galvu, bet bumba rikošetā vācieša augšstilbā un tādējādi atlēca vārtos. Vācija izvirzījās vadībā ar 1 - 0. Tomēr Ganas spēlētāji drīz atkāpās. Jau 54. minūtē pēc flanga serves Andrē Ajju ar galvu sita vāciešu vārtos. Pēc vārtu gūšanas afrikāņi cienīgi palielināja tempu, cenšoties bīstami pretuzbrukt. Vācieši spēlēja pirmo numuru. Rezultātā 63. minūtē ātrs afrikāņu uzbrukums noveda pie vārtiem. Asamoah Gyan ieņem šoku pozīciju un precīzi met vāciešu vārtu tālajā stūrī. Āfrikāņi izvirzījās vadībā ar 2 - 1.

Likās, ka mačā var arī notikt sensācija, jo, lai arī vāciešiem bija asi uzbrukumi, viņiem pirms vārtu guvuma pietrūka diezgan daudz. Tomēr Vācijas spēlētāju klase ir atņēmusi savu nodevu. 71. minūtē aizstājējs Miroslavs Kloze gūst savus pirmos vārtus turnīrā un 15 spēles pasaules čempionātā. Vācieši salīdzina rezultātu - 2 - 2.

Pēc tam Vācijai bija iespēja gūt vairāk vārtus, un ganāņi uzbruka bīstami, no vācu vārtiem iesitot no soda laukuma malas. Tomēr tiesneša beigu svilpe panāca neizšķirtu 2 - 2.