2014. Gada FIFA Pasaules Kauss: Kā Argentīna Spēlēja Otro Maču Brazīlijas Pasaules Kausa Izcīņā

Brazīlijas pilsētā Belo Horizontē 21. jūnijā notika Argentīnas valstsvienības otrā spēle FIFA pasaules kausa izcīņas grupu turnīrā. Viena no Pasaules kausa favorītiem konkurenti bija Irānas izlases spēlētāji.

2014. gada FIFA pasaules kauss: kā Argentīna spēlēja otro maču Brazīlijas pasaules kausa izcīņā

Irānas izlase pasaules čempionātā Brazīlijā pirmo spēli pabeidza ar garlaicīgu un blāvu bezvārtu neizšķirtu ar Nigērijas valstsvienību. Tikai nedomāja, ka kaut kas tāds varētu notikt mačā ar Argentīnas valstsvienību. Tomēr līdz noteiktajam laikam rezultāts tablo nekad netika atvērts.

Argentīnas izlase aizvadīja ļoti drūmu un garlaicīgu maču. Neskatoties uz to, ka pirmajā puslaikā dienvidamerikāņiem piederēja vairāk nekā 70% bumbas, Argentīnas spēlētāji reti izveidoja reālas vārtu gūšanas iespējas. Mums ir jāpateicas Irānai. Šī komanda taktiski spēj pareizi turēt aizsardzību ar visu komandu.

Argentīnas līderis un tās galvenā zvaigzne un cerība Lionels Mesi neko nevarēja darīt ar Irānas aizsardzības rindām. Viņa driblēšana bieži bija neveiksmīga, ar nedaudz asinātām piespēlēm. Visa Dienvidamerikas izlase pirmajā puslaikā vienkārši sakrāva Irānas aizsardzību, taču tas nedeva nevienu vārtu dividenžu.

Otrajā pusē tika novērota tāda pati aina. Pēc 65. minūtes ar nulles punktu panika sāka ļoti skaidri izpausties dienvidamerikāņu spēlē. Izciliem futbolistiem neizdevās uzbrukt, un dažreiz irāņi Dienvidamerikas līdzjutēju nervus varēja kutināt no standartiem.

Mačs pamazām beidzās ar bezvārtu neizšķirtu, komandas jau bija nospēlējušas 90 minūtes, bet Argentīna glāba Lionelu Mesi. Jau saspiestajā laikā viņš, saņēmis bumbu netālu no soda laukuma līnijas, ar precīzāko driblēšanas sitienu sita irāņu vārtu tālajā stūrī. Vārtsargs bija bezspēcīgs. Šie argentīniešu kapteiņa vārti ļāva Dienvidamerikāņiem izcīnīt sarežģītu, spīdzinātu uzvaru pār Irānas valstsvienību ar rezultātu 1 - 0.

Argentīnieši pēc divām spēlēm gūst sešus punktus un Brazīlijā notiekošajā pasaules kausa izcīņā F grupas vienspēlē. Ir vērts atzīmēt, ka Mesi labā vārti bija jau otrie čempionātā, taču šajā rādītājā viņš joprojām ir zemāks par daudziem čempionāta rādītājiem.