2014. Gada FIFA Pasaules Kausa Izcīņas 1/8 Fināls: Beļģija - ASV

Brazīlijas pilsētā Salvadorā notika FIFA Pasaules kausa izcīņas 1/8 fināla posma noslēdzošā spēle. Beļģijas un ASV izlases cīnījās par tiesībām spēlēt Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālā.

2014. gada FIFA pasaules kausa izcīņas 1/8 fināls: Beļģija - ASV

Pirmajā puslaikā beļģu labvēlība nebija pilnībā jūtama. ASV komanda praktiski nebija zemāka par jaunajiem talantīgajiem eiropiešiem.

Viens no bīstamākajiem pirmā puslaika momentiem bija epizode pašā tikšanās sākumā. Jau pirmajā minūtē beļģu spēlētājs no skatu punkta pārbaudīja vārtsargu Hovardu, bet pēdējais bloķēja bumbas ceļu vārtos. Tad spēle tika aizvadīta ar nelielu Beļģijas komandas pārsvaru. Vairākas reizes amerikāņus izglāba vārtsargs Hovards. ASV spēlētāji mēģināja bīstami pretuzbrukt, taču tas nedeva taustāmus rezultātus - skaitļi uz tablo nemainījās.

Pirmais puslaiks noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Otrajā puslaikā Beļģijas komanda ievērojami papildināja. Tagad pārsvars Beļģijas spēlētāju klasē ietekmēja pašu spēli. Eiropiešiem bija ļoti labas iespējas gūt vārtus amerikāņiem, taču vārtsargs Hovards darīja brīnumus. Vienā no epizodēm ASV komandu glāba pārliktnis. Beļģi ASV komandas vārtos izpildījuši vairāk nekā divdesmit metienus. Likās, ka vārās vārti, taču tikšanās 90 minūtes publikai nedeva gūtos vārtus. ASV spēlētāji izturēja pagarinājumu.

Papildlaikā jau 93. minūtē amerikāņi tomēr piekāpās. Kevins de Brujē no laukuma malas nošāva lielisko Hovardu. Beļģija izvirzījās vadībā ar 1 - 0.

Pēc vārtu gūšanas Wilmots komanda neapstājās pie tā. Romelu Lukaku, kurš pagarinājumā devās uz maiņu, 105. minūtē dubultoja eiropiešu pārsvaru - 2 - 0. Tagad likās. ka Beļģija mierīgi novedīs maču līdz uzvarai, bet Eiropas līdzjutējiem otrajā pagarinājumā nācās diezgan nervozēt.

ASV izlase nolēma doties uzbrukumā pretinieku vārtiem ar pēdējiem spēkiem. Deviņpadsmit gadus vecais Džulians Grīns 107. minūtē vienus vārtus atguva. Pēc tam eiropieši manāmi nervozēja. Amerikāņiem bija iespēja uzvarēt. Bet viņi to nevarēja izdarīt.

Sanāksmes galarezultāts ir 2 - 1 par labu Beļģijas komandai, kas tagad astotdaļfinālā spēlēs ar Argentīnas valstsvienību. Amerikāņiem nav pilnīgi par ko kaunēties - komanda veiksmīgi uzstājās turnīrā, pēc kura spēlētāji var doties mājās ar paceltu galvu.