2014. Gada FIFA Pasaules Kausa Izcīņas 1/8 Fināls: Nīderlande - Meksika

29. jūnijā Fortalezas pilsētā notika trešais futbola pasaules kausa izcīņas 1/8 fināla mačs Brazīlijā. Tikās Nīderlandes un Meksikas izlases.

Niderlandy - Meksika_

Nīderlandes un Meksikas cīņa faniem sagādāja dažādas emocijas. Var uzskatīt, ka sāncenšu savstarpējā spēle bija viena no dramatiskākajām pasaules futbola čempionāta spēlēm.

Tikšanās sākās ar lielu ātrumu. Turklāt meksikāņi pārspēja savu sāncensi. Ir vērts teikt, ka CONCACAF zonas pārstāvji izskatījās labāk gandrīz visos galvenajos futbola aspektos. Holandieši parasti izmantoja garas piespēles uz priekšējo līniju, kas neko nedeva.

Pirmais puslaiks izrādījās skops ar bīstamām vārtu gūšanas iespējām, lai gan tas notika Meksikas dominēšanas zīmē.

Tikšanās otrā puse sākās ar meksikāņu priekšrocībām. Salīdzinot ar tikšanās pirmo pusi, atšķirība ir tikai tā, ka publika bija liecinieks gūtajiem vārtiem. Jau otrā puslaika pašā sākumā, 48. minūtē, meksikāņi izdarīja to, kas vairs neizskatījās pēc sensācijas, bet pēc parauga. Džovani dos Santoss iesita ārpus soda laukuma un raidīja bumbu holandiešu vārtu tīklā. Meksika panāca 1 - 0. Tas bija labi pelnīts. Nīderlandes spēlētāji vairs neparādīja to dzirkstošo vārtu futbolu, ko Nīderlandes fani varēja novērot grupas mačos. Jau pirmajā izslēgšanas spēļu posmā Van Gāla komandai pretī stājās ļoti organizēta komanda.

Meksika pēc vārtu gūšanas deva iniciatīvu eiropiešiem. Holandiešiem bija divas apbrīnojamas vārtu gūšanas iespējas, taču meksikāņu vārtsargs Ochoa bija nesalīdzināms. Sanāksme jau tuvojās beigām. Spēlēt ir atlicis nedaudz vairāk kā piecas minūtes, ieskaitot saīsināto laiku. Tomēr Meksika nespēja saglabāt pārsvaru. Nīderlandiešu uzbrukums tomēr deva rezultātus.

88. minūtē pēc stūra sitiena bumba atlēca pie Sneidžera, kurš izdarīja spēcīgu sitienu tieši meksikāņu vārtu stūrī. Pēdējās minūtēs eiropieši izlīdzina rezultātu - 1 -1.

Likvidēšana notika dažu minūšu laikā - sanāksmes 94. minūtē tiesnesis nozīmēja meksikāņiem sodu. Claes-Jan Huntelaer tuvojās bumbai un guva uzvaras vārtus.

Nīderlande neuzvarēja, viņi to izsita pēdējās tikšanās minūtēs. Tagad holandieši gaida savu sāncensi ceturtdaļfinālā, kurš būs Kostarikas - Grieķijas pāra uzvarētājs. Meksikāņiem ir ļoti žēl. Tā bija brīnišķīga komanda, kuru bija prieks skatīties. Centrālamerikas pārstāvji ir pavadījuši čīliešus - šīs komandas dodas mājās.