2014. Gada FIFA Pasaules Kausa Izcīņas 1/8 Fināls: Kolumbija - Urugvaja

28. jūnijā Riodežaneiro Brazīlijā notika FIFA pasaules kausa izcīņas 1/8 fināla otrā spēle. Slavenajā Maracanã stadionā Kolumbijas izlase tikās ar Urugvajas izlasi.

2014. gada FIFA pasaules kausa izcīņas 1/8 fināls: Kolumbija - Urugvaja

Spēle starp Kolumbijas un Urugvajas izlasēm tika uzskatīta par vienu no neprognozējamākajām starp futbola pasaules kausa izcīņas pirmajām astoņām izslēgšanas spēlēm. Tā nav nejaušība, jo abām komandām ir kvalitatīva spēlētāju atlase, kas spēj sasniegt rezultātu. Spēle tika uzskatīta par spītīgu un izklaidējošu.

Patiesībā viss izrādījās nedaudz savādāk. Kolumbijas komanda turpināja priecēt savus līdzjutējus ar kvalitatīvu futbolu, kuram pat urugvajieši nevarēja iebilst. Spēles pirmajā pusē dominēja kolumbieši. Bija skaidrs, ka šīs komandas spēlētāji labāk rīkojās ar bumbu, viņu uzbrukumi bija nedaudz labāki un bīstamāki. Tāpēc likumsakarīgs pirmā puslaika rezultāts bija Džeimsa Rodrigesa vārtu guvums spēles 28. minūtē. Kolumbiešu uzbrucējs paņēma partnera zirga piespēli uz krūtīm un ar otro pieskārienu trāpīja ārpus soda laukuma. Trieciens izrādījās ne tikai efektīvs, bet arī efektīvs. Bumba nokrita tieši zem vārtu pārliktņa un atsitās no vārtu staba. Šie Rodrigesa vārti ir vieni no skaistākajiem vārtiem čempionātā. Kolumbija ir vadībā ar 1-0.

Pirms pārtraukuma kolumbieši neļāva urugvajiešiem izveidot rezultatīvas situācijas, rezultāts uz tablo palika nemainīgs - Kolumbija uzvarēja 1 - 0.

Kolumbieši tikšanās otro pusi sāka ļoti aktīvi. Tāpat kā pirmajā puslaikā, bija jūtams arī šīs komandas spēlētāju pārākums. Rezultāts bija Džeimsa Rodrigesa otrie vārti 50. minūtē. Pēc lieliskā Kolumbijas spēlētāju uzbrukuma Rodrigess ieguva bumbu tieši vārtu priekšā. Uzbrucējam mačā gūt vēl vienus vārtus nebija grūti. Kolumbija panāca 2 - 0. Šīs valsts komandas līdzjutēju priekam nebija robežu, jo Kolumbijas spēlētāji šķietami viegli pārspēja sāncensi.

Pēc vārtu gūšanas Kolumbija piešķīra teritoriju Urugvajai, taču pēdējā to nespēja izmantot. Var izdalīt pāris bīstamus metienus no vidējā attāluma, kā arī izeju uz Pereiras vārtiem, taču šīs situācijas nebeidzās ar Kolumbijas vārtu tveršanu.

Tikšanās galarezultāts ir 2 - 0 kolumbiešu labā. Urugvaja dodas mājup, un Kolumbijas spēlētājiem ceturtdaļfinālā pretī stāsies Brazīlija, kurai šajā pārī nav izteikta favorīta. Ja kolumbieši spēs pieveikt čempionāta saimniekus, tā nebūs sensācija, jo jau no pirmā apļa visa pasaule vēro Kolumbijas izlases apbrīnojamo spēli.