2014. Gada FIFA Pasaules Kausa Ceturtdaļfināli: Nīderlande - Kostarika

FIFA Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfināla noslēdzošo maču 5. jūlijā uzņēma Brazīlijas pilsēta Salvadora. Nīderlandes un Kostarikas izlases cīnījās par tiesībām spēlēt pasaules čempionāta pusfinālā.

2014. gada FIFA Pasaules kausa ceturtdaļfināli: Nīderlande - Kostarika

Šis komandu pāris bija vienīgais, kurā bija izteikta favorīte starp citām komandām, kas spēlēja ceturtdaļfināla posmā. Nīderlande pirms sākuma svilpes izskatījās vēlamāka, taču Kostarikas iedzīvotājiem joprojām bija tiesības turpināt savu futbola pasaku.

Spēle sākās ar Eiropas vadību. Pirmā puslaika laikā van Gāla aizbildņi radīja daudz bīstamu vārtu gūšanas iespēju, taču Navas izglāba komandu no Centrālamerikas. Vārtu gūšanas iespējas bija Van Pērsijam, Sneidžeram, Depejam, taču līdz pirmā puslaika beigām rezultāts palika nulle. Kostarikas spēlētāji mēģināja apdraudēt eiropiešu vārtus tikai pēc standartiem, taču tas neizskatījās tik bīstami, kā vēlētos Centrālamerikas fani.

Tikšanās otrajā pusē holandieši atkal atraisīja strauju uzbrukumu pretinieku vārtiem, un Kostarikas vārtsargs turpināja darīt brīnumus pie vārtiem. Otrā puslaika pēdējās desmit minūtes Kostarikas spēlētājiem bija ārkārtīgi sarežģītas. 82. minūtē Sneiders ar sitienu satricināja Kostarikas vārtu rāmi, 84. minūtē Van Pērsijs jau sitās pa vārtiem no letālas pozīcijas, bet Navas atkal izglāba.

90. minūtē Kostarikas Teihead spēlētājs uz vārtu līnijas bloķēja ceļu bumbai vārtos, pēc kura pārliktnis glāba arī amerikāņus.

90 minūtes no tikšanās uzvarētāju neatklāja. Nulles dega uz tablo, kas neatspoguļoja Nīderlandes kopējo priekšrocību.

Papildlaikā holandieši turpināja aplenkt sāncenšu vārtus, un vārtsargs Navas atkal un atkal izglāba. Kur Kostarikas vārtsargs jau bija bezspēcīgs, vārtu rāmis glāba. Tātad Sneidžers 119. minūtē varēja gūt uzvaras vārtus, bet pārliktnis spēlēja Kostarikas labā. Tiesa, Kostarikāņiem bija viena iespēja gūt vārtus papildlaikā. 117. minūtē Urenia saņēma labu partnera piespēli un no soda laukuma vārtiem nošāva holandiešus. Vārtsargs Silesens izglāba Holandi.

Mača spēles laiks beidzās ar bezvārtu neizšķirtu. Bet var apgalvot, ka rezultāts acīmredzami nebija atbilstoši spēlei. Holandiešiem bija vismaz piecas krāšņas iespējas gūt pretinieku vārtus, taču visu izšķīra pēcspēles sodi.

Pirms 11 metru sērijas van Gāls nomainīja Nīderlandes vārtsargu. Laukumā ienāca Tims Kruls, kurš kļuva par galīgo tikšanās varoni. Holandietis atvairīja divus sodus, kas Nīderlandei ļāva uzvarēt 11 metru sērijā ar rezultātu 4 - 3.

Nīderlande iekļūs pusfinālā, tiekoties ar Argentīnu, savukārt Kostarikas iedzīvotāji ar lepnumu pamet turnīru ar komandu, kas spēles laikā futbola pasaules čempionāta piecos mačos nav zaudējusi nevienam.