2014. Gada FIFA Pasaules Kausa Pusfināls: Nīderlande - Argentīna

9. jūlijā Brazīlijas pilsētā Sanpaulu notika otrā pusfināla spēle starp Nīderlandes un Argentīnas valstsvienībām. 60 000 skatītāju stadionā bija ļoti nervoza mača aculiecinieki.

2014. gada FIFA Pasaules kausa pusfināls: Nīderlande - Argentīna

Otrajā pusfinālā publika redzēja telpu futbolu. Pirmais puslaiks sākās lēni, tādā tempā komandas spēlēja visu maču. Par galveno tikšanās raksturojumu var saukt cīņu par bumbu katrā laukuma daļā. Komandas izveidoja spēlētāju blīvumu no centra un aizmugures līnijām, kas noveda pie ļoti blāvas spēles abu komandu uzbrukuma zvaigžņu uzbrukumā. Argentīnas kapteinis Lionels Mesi kārtējo reizi parādīja, ka nevar palīdzēt izlasei nopietnās un nozīmīgās spēlēs. Dienvidamerikas uzbrucēju no spēles vienkārši izslēdza Bruno Martins Indijs. Holandietis visu pirmo puslaiku personīgi rūpējās par argentīnieti. Ar savu sniegumu nespīdēja arī Nīderlandes izlases līderi van Pērsija un Robens. Mēs varam teikt, ka komandām bija minimāla pieeja pie pretinieku soda laukuma, beidzot ar bīstamu sitienu. Abu komandu uzbrukumiem pietrūka asuma.

Pirmais puslaiks beidzās ar neinteresantu, bet nervozu neizšķirtu neizšķirtu. Argentīnieši nedaudz vairāk centās uzbrukt.

Sanāksmes otrajā pusē holandieši pārņēma sev teritoriālo iniciatīvu. Bumba bija lielāka, un to labāk noturēja van Gāla lādiņi. Tomēr tas nedeva augļus. Arjens Robens joprojām nebija redzams, van Pērsijam tas neizdevās, un Sneidžers Nīderlandes ofensīvā nespēja izdomāt neko radošu. Argentīnas pretuzbrukumi nav apšaubāmi. Dienvidamerikas futbolisti ir jūtami atkarīgi no fiziskā stāvokļa (kas eiropiešus padarīja pārākus). Mesi un uzņēmumam absolūti nepaveicās. Bija sajūta, ka Argentīna bez Lionela vienkārši nezina, kā vadīt bumbu priekšējā līnijā.

90 minūtes no tikšanās beidzās ar nullēm uz tablo, kas izraisīja papildlaiku. Pirmajā pagarinājumā holandiešiem bija pilnīgs teritoriālais pārsvars, taču bīstamu momentu nebija. Arī otrais puslaiks līdzjutējus ar gūtiem vārtiem nepriecēja. Tiesa, jau pašā izskaņā Palasio varēja gūt bumbu Nīderlandes vārtos, taču argentīnietis nespēja realizēt bīstamu izeju uz Silissen vārtiem.

Spēlētāji spēlēja 120 minūtes bez gūtiem vārtiem, tāpēc sporta futbola loterijā - soda metienu sērijā - izšķīrās ceļazīmes uz finālu liktenis. Eiropieši zaudēja 2 - 4. Vispirms trāpīja holandieši. No četriem sitieniem tikai divreiz izdevās raidīt bumbu vārtos, un divas reizes Argentīna Romero izglāba. Dienvidamerikas futbolisti bija daudz precīzāki. Visas četras bumbas trāpīja mērķī.

Galīgā uzvara soda metienos atved Argentīnu uz Pasaules kausa finālu. Tagad skatītāji varēs redzēt, kā atkārtojas cīņa starp Vāciju un Argentīnu (1990. gada pasaules kausa izcīņas fināls Itālijā) pasaules kausa izcīņas finālā Brazīlijā. Nīderlandes spēlētāji būs apmierināti ar trešās vietas maču, kurā eiropiešiem pretī stāsies Brazīlija.