2014. Gada FIFA Pasaules Kausa Pusfināls: Brazīlija - Vācija

8. jūlijā Brazīlijas pilsētā Belo Horizontē notika pirmā pusfināla spēle starp Brazīlijas un Vācijas komandām. Visa futbola pasaule šo konfrontāciju gaida ar cerību, ka spēlētāji parādīs izcilu futbolu. Galarezultāts pārspēja visas pat mežonīgākās cerības.

2014. gada FIFA Pasaules kausa pusfināls: Brazīlija - Vācija

Spēle sākās lielā tempā. Brazīlieši jau no pirmajām minūtēm paņēma bumbu un mēģināja apdraudēt pretinieku vārtus. Tomēr pēc desmitās sanāksmes minūtes Mineirao stadiona laukumā sāka notikt notikumi, par kuriem Brazīlijas izlases fani pat sliktākajos sapņos nevarēja sapņot.

Mača 11. minūtē pēc stūra sitiena ar pilnīgu Dienvidamerikas izlases aizsargu piekrišanu Tomass Mulers atver rezultātu mačā. Vācija izvirzījās vadībā ar 1 - 0. Šie vārti šokēja visu stadionu.

23. minūtē Miroslavs Kloze uzstāda viena spēlētāja gūto vārtu rekordu pasaules čempionātu turnīru ietvaros. Kloze gūst savus 16. vārtus planētas pasaules čempionātos, tādējādi apejot brazīlieti Ronaldu. Vācija izvirzījās vadībā ar 2 - 0. Kā izrādījās vēlāk, tas bija tikai sākums Brazīlijas murgam.

Vācieši turpināja agresīvi uzbrukt, un pentacempioni izskatījās nomākti. Rezultāts bija Kroos bumba jau 24. minūtē. 3 - 0 - jau spēles 24. minūtē tā bija neveiksme. Tikai nedaudzi varēja iedomāties šādu notikumu attīstību. Vācija sagrāva visas Brazīlijas aizsardzības spējas.

26. minūtē Krosa realizē dubultu. 4 - 0 Vācija labā. Vācieši jau ir sākuši ņirgāties par čempionāta saimniekiem, ar piespēlēm soda laukumā nojaucot visu Brazīlijas aizsardzību. Bet tie nebija visi vācu automašīnas mērķi pirmajā puslaikā.

29. minūtē Khedira sūta piektos vārtus Pasaules kausa izcīņas mājinieku komandas vārtos. Pēc pusstundas spēles rezultāts bija 5 - 0 Vācijas labā.

Brazīlieši nekad nav spējuši atgūties no šāda satricinājuma. Pirmais puslaiks beidzās ar pilnīgu Scollari lādiņu izgāšanos.

Otrajā puslaikā brazīlieši iznāca tā, it kā viņi būtu cita komanda. Jau no otrā puslaika pirmajām minūtēm dienvidamerikāņi metās uzbrukumā. Pie Neuera vārtiem bija vairāki bīstami momenti. Vajadzēja gūt vārtus Oskaram un Paulinju, taču vācu vārtsargs glāba savu komandu.

Pēc brazīliešu uzbrukuma otrā puslaika pirmajās minūtēs spēle nedaudz nomierinājās. Vācieši pārtrauca ļaut Brazīlijas spēlētājiem radīt vārtu gūšanas iespējas. Eiropieši atdzisa Dienvidamerikāņu degsmi ar gūtajiem sestajiem vārtiem. 69. minūtē spēlētājs Schürrle izbeidz vācu elegantāko kombināciju. 6 - 0 apsteidza Vāciju.

Desmit minūtes vēlāk (79. minūtē) Šrērs veic dubultu. Pēc brīnišķīgas piespēles no augšas vācietis vispirms pieskārās bumbai, un ar otro spēcīgo sitienu no Brazīlijas soda laukuma viņš raidīja bumbu tuvajā devītniekā. Sporta lādiņš trāpīja pa pārliktni un jau septīto reizi šķērsoja Cēzara vārtu līniju.

Milzīgas neveiksmes Brazīlijas aizsardzībā notika tāpēc, ka visi Dienvidamerikas spēlētāji ļoti gribēja gūt vārtus vismaz vienu reizi. Ir vērts teikt, ka viņiem tas izdevās pašā mača beigās. Tomēr sākumā 89. minūtē kārtējā neveiksme Brazīlijas aizsardzībā noveda pie tā, ka Ozils izgāja viens pret vienu ar vārtsargu Cēzaru. Tomēr vācieša sitiens tuvojās stabam. Brazīlieši guva vārtus nākamajā uzbrukumā. Oskars soda laukumā tika galā ar vācu aizsargu un vārtsargu. Tas notika tikšanās 90. minūtē.

Gala rezultāts 7 - 1 Vācijas labā nosūta eiropiešus uz Pasaules kausa finālu, un brazīliešiem tagad būs jāapmierinās ar maču par trešo vietu.

Vācijas komanda spēlēja pārsteidzošu futbolu. Pārmērīgs akadēmiskums iepriekšējos mačos pusfināla sanāksmē pārvērtās par drausmīgu graujošu uzbrukuma spēku. Šī spēle uz visiem laikiem ieies pasaules čempionātu vēsturē kā izglītības līdzeklis izcilam futbolam. Un Brazīlijas spēlētāju sniegumu 2014. gada Pasaules kausa izcīņas pusfināla spēlē var uzskatīt par skaidru piemēru tam, kā jūs nevarat spēlēt futbolu.