Kā ASV Komanda Spēlēja 2014. Gada FIFA Pasaules Kausa Izcīņā

Jaunākajos pasaules futbola čempionātos vienmēr piedalās ASV izlase. Futbola līmenis štatos katru gadu pieaug. Tas izskaidro šī sporta veida lielāku izplatību valstī, kā arī dažus no amerikāņu futbolistu panākumiem pasaules mērogā. 2014. gada pasaules čempionātā Brazīlijā ASV izlase izskatījās ļoti cienīga.

Kā ASV komanda spēlēja 2014. gada FIFA pasaules kausa izcīņā

FIFA pasaules kausa izcīņā Brazīlijā amerikāņi bija smagā grupā. ASV izlases sāncenši turnīra grupu turnīrā bija vācieši, portugāļi un ganieši.

Pirmais mačs turnīrā amerikāņiem tika atzīmēts ar 2: 1 uzvaru pār Ganas valstsvienību. Turklāt šajā spēlē amerikāņi guva ātrākos vārtus visā čempionātā (kopš tikšanās sākuma nav pagājusi pat minūte). Āfrikas futbolisti spēja atspēlēties, taču amerikāņi pēdējās minūtēs tomēr izrāva uzvaru un ieguva svarīgus trīs punktus.

Otrajā mačā ASV izlasei pretī stājās Portugāle. Spēle noslēdzās ar neizšķirtu (2 - 2). Šajā mačā bija paredzēts uzvarēt amerikāņiem, taču eiropieši pēdējās minūtēs izrāva neizšķirtu.

Grupu kārtas noslēdzošajā mačā ASV izlase tikās ar spēlētājiem no Vācijas. Daži uzskatīja, ka mačs būs neinteresants, jo neizšķirta gadījumā abas komandas nodrošināja izeju no grupas. Neviena neizšķirta nenotika. Vācijas valstsvienība uzvarēja ar minimālo punktu skaitu (1 - 0). Tomēr četri punkti bija pietiekami, lai amerikānis iekļūtu izslēgšanas spēlēs no grupas otrās vietas. Viņus apsteidza Portugāle pēc starpības starp gūtajiem un ielaistajiem vārtiem.

1/8 finālā ASV izlase tikās ar Beļģijas komandu. Mača 90 minūtes noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu. Tikai pagarinājumā tika noskaidrots uzvarētājs, kurš kļuva par Eiropas futbolistiem (2 - 1). Amerikāņi tajā mačā izskatījās ļoti cienīgi, lai gan bija noteikta Eiropas spēlētāju priekšrocība.

ASV komandas gala rezultāts tiek uzskatīts par ļoti cienīgu. Komanda no grūtās grupas varēja iekļūt pasaules čempionāta izslēgšanas spēļu posmā, kur zaudēja tikai papildlaikā.