Kā Alžīrija Spēlēja 2014. Gada FIFA Pasaules Kausa Izcīņā

Iekļūšana Brazīlijas čempionāta grupu turnīrā Alžīrijas futbolistiem jau ir kļuvusi par cienīgu rezultātu. Tāpēc šīs Āfrikas komandas galvenais uzdevums turnīrā bija parādīt pienācīgas kvalitātes futbolu.

Kā Alžīrija spēlēja 2014. gada FIFA pasaules kausa izcīņā

Pasaules kausa izcīņā Brazīlijā Alžīrijas izlase iekļuva N grupā. Āfrikāņu sāncenši bija divas Eiropas komandas - Krievija un Beļģija, kā arī Dienvidkorejas komanda.

Pirmo maču alžīrieši grupu turnīrā aizvadīja ar Beļģijas komandu. Mača pirmā puse noslēdzās ar minimālu alžīriešu pārsvaru (1 - 0). Tomēr Āfrikas futbolisti nespēja saglabāt pārsvaru. Viņi zaudēja beļģiem ar 1 - 2.

Grupu kārtas otrajā mačā savu labāko sniegumu turnīrā parādīja Alžīrija. Jau pirmajā puslaikā trīs bezatbildes vārti trāpīja Dienvidkorejas spēlētāju vārtos. Tikšanās otrajā pusē afrikāņi guva vēl vienus vārtus, ielaižot tikai divus. Sanāksmes rezultāts bija efektīva Alžīrijas uzvara 4 - 2.

Lai iekļūtu no grupas 2014. gada Pasaules kausa izslēgšanas spēlēs, Alžīrijas spēlētājiem nebija jāzaudē Krievijas izlasei. Āfrikas iedzīvotāji ir sasnieguši šo rezultātu. Rezultāts ar rezultātu 1-1 Alžīriju aizveda no otrās vietas H grupā uz izslēgšanas spēlēm.

1/8 finālā Alžīrijas spēlētājiem bija jāspēlē ar topošajiem čempionāta čempioniem - Vācijas komandu. Tikšanās 90 minūtes pagāja ar vāciešu pārsvaru, taču publika mērķus neredzēja. Tikai pagarinājumā Vācija spēja izspiest Alžīrijas valstsvienību (2 - 1).

Alžīrijas futbolistiem iekļūšana izslēgšanas spēļu posmā bija īsts triumfs. Komanda turnīrā iekļuva starp 16 spēcīgākajām. Alžīrijas spēlētāji bija otrā Āfrikas komanda 2014. gada pasaules čempionātā, kas tik tālu tikusi (Nigērija bija vēl viena afrikānis izslēgšanas spēlēs). Daudzi pasaules čempionāta skatītāji atcerēsies Alžīrijas futbolistu centību un vēlmi uzvarēt.