Aleksandrs Tretjakovs Paņēma Olimpisko Zeltu Skeletā

Aleksandrs Tretjakovs kļuva par labāko skeletona sportistu, līdz ar to viņš Krievijas izlasi komandu konkurencē atnesa uz trešo vietu.

Skeletā labākais ir Aleksandrs Tretjakovs

Sestdiena (2014. gada 15. februāris) krievu faniem bija liela diena. Šajā dienā Krievijas izlase dienas beigās spēja uzreiz pakāpties uz trešo vietu pēc septītās vietas medaļu kopvērtējumā. Šim notikumam lielā mērā palīdzēja vēlu vakarā vīriešu skeletā saņemtā zelta medaļa. Sanki kamaniņu un bobsleja trasē uzreiz trīs Krievijas sportisti cīnījās par olimpiskajām medaļām: Aleksandrs Tretjakovs, Sergejs Čudinovs un Ņikita Tregubovs.

Galvenā cīņa par pirmo vietu risinājās starp latvieti un krievu. Jau pirmās sacensību dienas beigās Krievijas pārstāvis uzvarēja gandrīz sekundi, uzstādot trases rekordu. Neveiksme notika tikai trešā brauciena laikā, kad Tretjakovs pieļāva nelielu kļūdu un ļāva Latvijas sportistam Martinam Dukuram tikt garām. Bet pēc četru braucienu rezultātiem Aleksandrs Tretjakovs uzrādīja labāko laiku - 3 minūtes 44, 29 sekundes, tādējādi nodrošinot sev olimpisko spēļu zelta pjedestālu.

Ir vērts atzīmēt, ka Aleksandrs Tretjakovs jau ir veiksmīgi spēlējis Krievijas izlasē Vankūverā, kur viņš veiksmīgi kļuva par bronzas medaļnieku. Pēc olimpiskās uzvaras viņš kļuva par pirmo skeletona sportistu, kurš ir arī pasaules čempions. Pārējās divas Krievijas sportistes iekļuva labāko sešiniekā, ieņemot piekto un sesto vietu, atkārtojot sieviešu skeletona komandas rezultātu.