Kurš Ir Jaunākais Olimpiskais čempions

Vecums ietekmē sportistu fizisko attīstību. Sporta formas maksimums tiek sasniegts apmēram 20 gadu vecumā, un pēc tam tas pakāpeniski samazinās. Neskatoties uz to, ir gan ļoti jaunu, gan ļoti vecu sportistu veiksmīgu sniegumu piemēri.

Kurš ir jaunākais olimpiskais čempions

Visā olimpisko spēļu vēsturē jaunākais čempions ir francūzis Marsels Depajets. Viņš ieguva Nīderlandes valstsvienības zelta medaļu 1900. gadā, airējot ar dubultnieku. Iepriekšējais stūrmanis bija pārāk smags, tāpēc viņu nomainīja bērns. Precīzs tā vecums nav zināms, bet, pēc vēsturnieku domām, tajā laikā tas bija 8-10 gadus vecs.

Pieminēšanas vērts ir arī grieķu vingrotājs Dimitrios Lundras, kurš 1896. gadā nevienmērīgo stieņu sacensībās izcīnīja bronzas medaļu 10 gadu un 218 dienu vecumā.

Sieviešu vidū jaunākā olimpiskā zelta medaļniece ir ātrslidotāja Kima Juna Mi no Dienvidkorejas. Viņa ar savu komandu Lillehammerē uzvarēja 1994. gada šorttreleja stafetē.

Šobrīd dalībai olimpiskajās spēlēs ir noteikti vecuma ierobežojumi, tāpēc šie olimpiskie čempioni paliks jaunākie sacensību vēsturē. Sportistiem vecumā no 14 līdz 18 gadiem jaunatnes olimpiskās spēles notiek atsevišķi, tomēr junioru sacensību uzvarētājiem ir tiesības piedalīties olimpiādē kopā ar pieaugušajiem sportistiem.

Katram olimpiskajam sporta veidam ir atšķirīgi vecuma ierobežojumi. Piemēram, handbolistiem nedrīkst būt jaunāki par 18 gadiem, bet vingrotājiem - 16 gadi. Nevienā no sporta veidiem vecuma ierobežojums nepārsniedz 14 gadu vecumu. 2012. gada olimpiskajās spēlēs Londonā Lietuvas peldētāja Ruta Meilutyte kļuva par jaunāko čempioni. Viņa izcīnīja uzvaru 100 metros brasā 15 gadu un 133 dienu vecumā, uzstādot Eiropas rekordu.