Metallurg Ir 2016. Gada Gagarina Kausa Ieguvēja

2016. gada 19. aprīlī tika noteikts nākamais Gagarina kausa ieguvējs. 2015.-2016. Gada KHL sezona skatītājam bija ļoti interesanta un aizraujoša, turnīra izslēgšanas spēles savā intensitātē nekādā ziņā neatpalika no iepriekšējām izlozēm.

Attēls
Attēls

Magņitogorskas "Metallurg" uzvarēja 2016. gada Gagarina kausa izcīņas izslēgšanas spēlēs. Urālu hokejisti otro reizi vēsturē ir pacēluši prestižāko Eiropas klubu hokeja trofeju. Finālā Dienvidurals uzvarēja Maskavas “armijas komandas” regulārās sezonas uzvarētājus.

Tikai finālsērijas septītajā mačā tika noskaidrots 2016. gada Gagarina kausa ieguvējs. “Metallurg” svešā laukumā spēja salauzt CSKA pretestību ar rezultātu 3: 1. Īstie varoņi izšķirošajā septītajā mačā bija Magņitogorskas uzbrucējs Jevgeņijs Timkins un aizsargs Kriss Lī. Pirmie guva divus vārtus: konta atvēršana pirmajā periodā un mača beigās trāpīja tukšos “armijnieku” vārtos. Kriss Lī kļuva par otrās (uzvarošās) ripas “Metallurg” autoru. Gagarina kausa izcīņas fināla septītās konfrontācijas galarezultāts ir 3: 1 Dienvidurālas hokejistu labā.

Ceļā uz finālu "Metallurg" ceturtdaļfinālā sešos mačos pārspēja Jekaterinburgas "Avtomobilist" (sērijā rezultāts bija 4: 2). Nākamajā posmā tika salauzta Novosibirskas “Siberia” (rezultāts 4: 1). Austrumu konferences finālā Metallurg piecos mačos pārspēja Ufas Salavat Julajev.

Uzvara 2016. gada Gagarina kausa izcīņā atkārtoja Metallurg pirms diviem gadiem iegūto rezultātu. 2014. gadā Dienvidurālu komanda finālā septiņos mačos uzvarēja Prāgas Levu. Tādējādi “Metallurg” kļuva par trešo klubu KHL, kas ir divkārtējs prestižās trofejas ieguvējs (citas komandas: Maskavas “Dynamo” un Kazaņas “Ak Bars”).

Sērijas septītā mača beigās ar CSKA balvu saņēma vērtīgākais spēlētājs 2016. gada KHL izslēgšanas spēlēs. Tas bija "Metallurg" kapteinis un īstais līderis Sergejs Mozjakins.