Kā Krievijas Sportisti Veica Pasaules Kausu Individuālajā Braucienā

Satura rādītājs:

Uz starta stājās 6 meitenes no Krievijas Federācijas izlases, lai šturmētu 15 kilometru distanci un 4 šaušanas līnijas. Slovēnijā par individuālā brauciena favorītēm tika uzskatītas Finca Kaisa Makarainena, slovākiete Nastya Kuzmina. Tomēr Dorothea Wierer pārņēma sacensību vadību. Kā noslēdzās sacensības mūsu sportistiem Pokļukā?

Biatlonisti kāpj

Individuāls skrējiena starts

Pirmo posmu labāk nekā viņas pretinieces noslēdza Doroteja Vīrere. Pēc viņas Katharina Innerhofer, Persson Lynn, Susan Dunkley tika iekļautas vajātāju sarakstā. Citi sāncenši ar laiku gāja krietni aiz viņiem.

Krievijas sportiste Uljana Kaiševa šautuvē šāvās bez garām, taču savlaicīgi no Dorotejas atpalika par 25 sekundēm.

Uz noslieces līderis mainījās. Pirmo pozīciju ieņēma sportiste no Vācijas Denīze Herrmane. Viņa pārspēja Vjēru par 4,9 sekundēm.

Distances biatlonisti

Cīņa par vadību

Turpmākie individuālā brauciena notikumi palika atmiņā ar pastāvīgu līdera maiņu. Sacensības vadīja Franziska Preuss. Tomēr vēlāk viņu apieta amerikānis Denklijs. Tad sacensību gaitā viss atkārtojās atkārtoti. Vāciete atkal pārņēma vadību. Viņa bez šaušanas pārvarēja trīs šautuves. Šis rezultāts viņai ļāva apsteigt biatlonisti no Amerikas Savienotajām Valstīm.

Somu sportistes Kaisas Mäkärainen šautenes patronas pirmajā šautuvē palaida garām mērķiem. Šaušanā viņai neizdevās aizvērt 4 mērķus. Šāds atklāti vājš darbs dramatiski samazināja iespēju cīnīties par medaļām uz goda pjedestāla.

Krievijas biatloniste Katja Jurlova priecēja savus līdzjutējus ar noslieci uz šaušanu. Viņa sasniedza visus mērķus un sacensībās finišēja 6. vietā, 18 sekundes atpakaļ slēpojot no pirmā numura.

Irina Starykh tika galā ar šaušanu un ieguva starpposma 4. vietu. Viņa no sacensību līderes Monikas Heunišas atpalika 23 sekundes.

Pirmais biatlonists, kurš Pokljukā veica individuālo braucienu, bija Vjērs. Viņas šaušanas precizitāte bija neprecīza. Viņa divas reizes nokavēja un tūlīt pēc finiša devās gozēties telpā.

Ira Starykh līdzjutējus apbēdināja ar uzbrukuma kļūdu sacensību beigās. Viņš neļāva viņai rēķināties ar medaļas iegūšanu.

Biatlonists šautuvē

Sacensību beigas

Sacensības Slovēnijā izrādījās diezgan dramatiskas. Ukrainas sportiste Jūlija Džima trāpīja visus 20 mērķus un par 3,3 sekundēm pārspēja Moniku Hoynisch polku.

Uz goda pjedestāla kāpa Austrumeiropas pārstāvji. Pirmo vietu ieguva Džūlija Džima. Ukrainiete sevi parādīja ne tikai kā pirmās klases šāvēja, bet arī kā ātra slēpotāja. Sudraba medaļa tika Hojnišam, bronza čehietei Marketai Davidovai.

Uzvara apsteidza krievus. Viņi finišēja ārpus 10. pozīcijas. Starjahs ieguva 12. vietu, Valija Vasņecova ierindojās 13. vietā. Kaiševa, Vasiļjeva, Jurlova-Pērta pat netika iekļautas labāko divdesmitniekā.

Mūsu sportistu zaudējums izrādījās diezgan kaitinošs viņu līdzjutējiem. Neskatoties uz krievu lielo vēlmi uzspiest pretiniekiem cīņu, viņiem neizdevās tikt pie kārotajām medaļām. Atliek vien cerēt, ka nākamajā braucienā veiksme būs mūsu biatlonistu pusē.