Zenit Pirms Termiņa Kļuva Par Krievijas čempionu: Kā Tika Svinēta Uzvara

2015. gada 17. maijā Sanktpēterburgas Zenit ceturto reizi kļuva par Krievijas čempionu. Šoreiz pirms grafika, vēl divas kārtas pirms čempionāta beigām, pēc neizšķirta mača (1: 1) ar Ufu. Šajās sacensībās Hulk 32. minūtē guva pirmos vārtus, pēc tam no Ufas malas, 87. minūtē Hariss Khanjich izlīdzināja rezultātu.

Zenit pirms termiņa kļuva par Krievijas čempionu: kā tika svinēta uzvara

Sanktpēterburgas varas iestādes bija iepriekš sagatavojušās iespējamām nekārtībām, kad mačs vēl turpinājās, apmēram 10 minūtes pirms tās beigām iekšējie karaspēks jau bija meties pa laukumu uz fanu sektoru. Lai arī tribīnēs nebija nežēlības pazīmju, karavīri līdzjutējiem bloķēja piekļuvi laukumam no divām pusēm.

Tomēr, kad kļuva skaidrs, ka Zenit ir čempions, komandas atbalstītāji joprojām nodevās vētrainam priekam. Līdzjutēji izskrēja laukumā, daži mēģināja apskaut spēlētājus un kliedza. Vienam līdzjutējam sveicienā izdevās uzsist Oļegam Šatovam pa roku, tad policisti vīrieti sasēja. Likumsargiem nācās uzadīt vēl vienu fanu četrās un divreiz.

Svinēt Zenit uzvaru Krievijas premjerlīgas futbola čempionātā būs liela mēroga pēdējās kārtas beigās. Tieši tad komandai tiks piešķirts kauss, "zelta" T-krekli utt. Bet svētdien, 17. maijā, joprojām bija daudz šampanieša un sirsnīga prieka.

Vitzelis vairākas reizes izstiepa šalli ar uzrakstu “2014/15 čempioni”, Hulka sieva un divi viņa bērni izskrēja uz laukuma, valkājot T-kreklus ar brazīliešu uzbrucēja fotogrāfijām. Viņi dejoja kopā ar futbolistiem un tribīņu priekšā dzina oranžu bumbu.

Anatolijs Timoščuks - organizēja komandu Zenit spēlētājiem, lai šūpotu Villashu-Boasha. Organizētā futbolistu gājienā apkārt stadionam Rondons uzlēca uz Smoļņikova muguras. No tribīnēm viņi meta visādas lietas Zenit komandai - uzvarētājai. Lodžins atbildē uzmeta faniem cimdu.

Tad Timoščuks, jau ģērbtuvē, atvēra šampanieti un uzmeta Keržakovam un Anyukovam putas. Malafeevs atriebās savam biedram - viņš izlēja šampanieti uz galvas un pār savu kreklu. Visi bija priecīgi un smējās, protams - Zenit atkal ir čempions, un pat pirms grafika!

Dejoja Hulks, Dani, Vitzelis un Krišito, un uz galda bija itālis. Dažas minūtes vēlāk milzīgais zilais galds kļuva lipīgs ar saldu spirtu. Huls runāja ar kamerām, ka viņš nobaudīja saldo uzvaras garšu. Bet Šatovs bija visprecīzākais no visiem: “Tas ir labi, ka Zenit divas kārtas pirms beigām kļuva par čempionu. Faktiski mēs bijām spēcīgākie šogad un varējām uzvarēt vēl agrāk, 5 vai 6 kārtas pirms čempionāta beigām."

Iepriekš Zenit uzvarēja Krievijas futbola čempionātā 2007. gadā, kā arī 2010. gadā un 2011. – 2012. Arī futbola klubs 1984. gadā bija PSRS čempions. Uzvara pašreizējā Krievijas čempionātā Andrē Vilasam-Boasam (Portugāles treneris) ar Sanktpēterburgas komandu bija pirmā.

Tagad FC Zenit spēlēs Krievijas superkausa izcīņā ar Maskavas Lokomotiv vai Krasnodar Kuban. Un nākamajā sezonā komanda spēlēs Čempionu līgā.