Kā Marija Šarapova Uzstājas „Roland Garros 2012”

Pirms Francijas atklātā čempionāta, ko parasti sauc par Rolanda Garrosa turnīru, spēļu sākuma Marija Šarapova ierindojās otrajā vietā pasaules labāko profesionālo tenisistu rangā. Šogad Krievijas sportiste jau ir uzvarējusi divos turnīros ar zemāku rangu, un tagad gan fani, gan pretinieki no viņas gaida daudz. Turklāt divas reizes, ieskaitot pagājušo gadu, Marija iekļuva Rolanda Garosa pusfinālā.

Kā Marija Šarapova uzstājas „Roland Garros 2012”

Šogad, pateicoties savam augstajam vērtējumam, Marija Šarapova bija otrā “izsēto” tenisistu sarakstā, tāpēc turnīru sāka bez iepriekšējām kvalifikācijas spēlēm. Pirmajā kārtā krieviete, kaut arī dzīvo Maiami, tikās ar rumānieti Aleksandru Kadantu. Pasaules otrās raketes pārsvars bija pārliecinošs - Šarapova nezaudēja nevienu setu, pirmajam veltot tikai 23 minūtes, bet otrajam - 25 minūtes.

Marija Francijas atklātā čempionāta otro kārtu spēlēja ar japānieti Ajumi Moritu. Un šī tikšanās ar nedaudz spēcīgāku tenisisti Šarapovu izcili uzvarēja - abi seti beidzās ar rezultātu 6: 1. Šī uzvara prasīja tikai 10 minūtes vairāk nekā iepriekšējā.

Trešajā kārtā krieviete tikās ar Ķīnas tenisisti Šuaju Pengu, kuru jau vienreiz bija zaudējusi karjerā. Šis ir pirmais no izsētajiem Rolanda Garrosa dalībniekiem, ar kuriem mūsu sportists tika apvienots turnīra tabulā. Pēc Šarapovas teiktā, viņa diezgan labi pārzina ķīnietes stiprās puses, īpaši uzsverot sitienu spēku. Tāpēc Marija paļāvās uz agresīvu spēles stilu lielā tempā. Plāns tika izpildīts lieliski - Pengs Šuai divos setos spēja aizvadīt tikai trīs spēles - 6: 2 un 6: 1.

Nākamajā turnīra kārtā Šarapovai pretī stāsies Čehijas tenisiste Klāra Zakopalova. Šis divdesmit gadus vecais jaunietis pasaules rangā šobrīd ieņem 42. vietu un iepriekš Francijas atklātajā čempionātā nekad nav ticis tālāk par otro kārtu. Tomēr šogad viņas izteiksmīgo uzvārdu atcerēsies divas krievietes - otrajā kārtā viņa no turnīra izsita Mariju Kiriļenko, bet trešajā - Anastasiju Pavļučenkovu. Šarapova nesen - maijā - Madrides turnīrā pārspēja Čehijas tenisisti. Marija atzīmē, ka viņas pretiniece tagad ir lieliskā formā un izvelk ļoti sarežģītas bumbas. Krieviete plāno spēlēt agresīvi, kā arī trešās kārtas tikšanos.