Kā Kostarika Uzstājās 2014. Gada FIFA Pasaules Kausa Izcīņā

Kostarikas izlase pirms pasaules kausa sākuma tika uzskatīta par vienu no vājākajām starp komandām, kas piedalījās čempionātā. Tomēr Centrālamerikāņu spēle atspēkoja daudzus derību darījumus un ekspertu viedokli.

Kā Kostarika uzstājās 2014. gada FIFA pasaules kausa izcīņā

Pēc izlozes Kostarika tika iekļauta vienā grupā ar Itāliju, Angliju un Urugvaju, daudzi uzskatīja, ka Kostarikas iedzīvotāji pasaules čempionātā nespēlēs vairāk par trim spēlēm. Tomēr tas notika citādi.

Pirmajā spēlē Kostarikas iedzīvotāji ar 3: 1 pārspēja Urugvaju. Šis rezultāts apdullināja futbola sabiedrību. Tiesa, daudzi to uzskatīja nevis par paraugu, bet gan par nelaimes gadījumu.

Grupu kārtas otrajā spēlē Kostarikas iedzīvotāji nelaida itāļus laukumā. Četrkārtējie pasaules čempioni atklāti atklājās vāji un bezpalīdzīgi, un mača gala rezultāts (1 - 0 Kostarikas labā) lika Kostarikāņiem runāt par čempionāta galveno atklāšanu. Pēc divām uzvarām pār Urugvaju un Angliju Kostarikas spēlētājiem jau bija vislabākās iespējas izkļūt no nāves grupas.

Kostarika noslēdzošo maču D kvartetā aizvadīja pret Angliju. Tagad briti nespēja neko izcelt izcilajam Navasam. Sanāksmes galarezultāts 0 - 0 izvirzīja Kostariku FIFA Pasaules kausa izcīņas nāves grupā pirmajā vietā.

1/8 fināla mačā Kostarika tikās ar Grieķiju. Mača pamatlaiks un papildlaiks beidzās neizšķirti 1 - 1. Turklāt grieķiem nācās atspēlēties. Tas notika tikai pēdējās sapulces minūtēs. Soda sitienos visvairāk paveicās Kostarikas spēlētājiem. Tieši šī komanda devās tālāk.

Ceturtdaļfinālā Kostarikas iedzīvotāji pamatlaikā un papildlaikā neko nepiekāpās Nīderlandes spēlētājiem. Spēle atkal beidzās ar sodu sēriju, kurā veiksmīgāki bija eiropieši.

Kostarikas futbolisti pameta turnīru pēc ceturtdaļfināla. Turklāt ir vērts atzīmēt, ka šī komanda pasaules čempionātā pamatlaikā un papildlaikā nezaudēja nevienu maču. Šis rezultāts Kostarikai ir triumfējošs. Visi futbolisti, treneru personāls un komandas locekļi tagad ir īstie Kostarikas sporta varoņi.