Pirmās Olimpiskās Nedēļas Rezultāti Sočos

Pirmā olimpiskā nedēļa Sočos bija notikumiem bagāta. Pēc medaļu kopvērtējuma rezultātiem Krievijas izlase ieņem tikai 8. vietu.

Olimpiskās medaļas

Kopumā Krievijas sportisti izcīnīja 12 medaļas, no kurām tikai 2 bija visaugstākās cieņas. Abas zelta medaļas tika izcīnītas daiļslidošanā: krievi uzvarēja komandu sacensībās un sporta pāros, kur zeltu saņēma Maksims Trankovs un Tatjana Volosozara.

Krievijas izlase izcīnīja vienādu sudraba un bronzas medaļu skaitu - 5. Sudrabs tika piešķirts Ksenijai Stolbovai un Fedoram Kļimovam pāru daiļslidošanā. Kamaniņu sportā Alberts Demčenko divreiz ieņēma sudraba goda pjedestālu (individuālajā čempionātā un komandu stafetē). Olga Villuhina izcīnīja sudraba medaļu biatlona vajāšanā. Olga Fatkulina Krievijas izlasei atnesa vēl vienu sudraba medaļu, slidojot noskrējusi 500 metru distanci.

Olga Graf izcīnīja savu pirmo bronzas olimpisko medaļu ātrslidošanā, 3000 metros. Krievijai negaidītas bija šorttrekistu Viktora Ana un brīvajā stilā - Aleksandra Smiļjajeva saņemtās bronzas medaļas. Pirmās olimpiskās nedēļas pēdējā dienā mani iepriecināja Elena Ņikitina, kura izcīnīja bronzas medaļu skeletonā. Un dienu iepriekš savā dzimšanas dienā biatlonists Jevgeņijs Garaničevs pēc individuālā brauciena kāpa uz bronzas pjedestāla.

Vadošo vietu medaļu kopvērtējumā joprojām ieņem Vācijas izlase, kuras sportisti jau saņēmuši 10 olimpiskās medaļas, no kurām 7 ir zelta, 2 sudraba un 1 bronzas. Otro vietu ieņēma Šveices izlase, kas ieguva 7 godalgas, no kurām 5 bija visaugstākās cieņas. Kanādas komanda noslēdz labāko trijnieku, iegūstot 11 medaļas, no kurām tikai 4 ir zelta.

Krievija ir zemāka arī par tādām valstīm kā Norvēģija, ASV, Nīderlande un Baltkrievija. Ir vērts atzīmēt, ka plaisa starp šīm komandām nav ļoti liela, un Krievijas komandai ir visas iespējas uzlabot savas pozīcijas medaļu kopvērtējumā. Lai to panāktu, Krievijas sportistiem jāsaņem visaugstākās medaļas.