Komandu Bumbas Spēles: Handbols

Mūsdienās ir dažādas bumbas spēles: basketbols, volejbols, futbols un citas. Noteikumi var būt atšķirīgi, bet būtība visiem ir vienāda - cīņa par mērķi. Šie sporta veidi ir diezgan slaveni. Piemēram, ir neskaitāmi daudz futbola vai basketbola līdzjutēju. Ir vēl viens sporta veids, kas var piesaistīt skatītāju uzmanību, kurš interesējas par komandu bumbas sacensībām. Tas ir handbols.

Komandu bumbas spēles: Handbols

Vārda handbols etimoloģija ir vienkārša. Tātad roka no angļu valodas tiek tulkota kā roka, un bumba ir bumba. Attiecīgi rokas bumbu spēlē ar bumbu. Atšķirība starp handbolu un netbolu ir tā, ka pirmajā formā tiek nodrošināti vārti, nevis gredzens. Handbolu sauc arī par handbola spēli.

Kamēr futbola vai pludmales volejbola spēles var spēlēt brīvā dabā, handbols ir atļauts tikai telpās. Šim sporta veidam ir savs izmērs 40 x 20 metri. Bumbu, kas sver 425–480 g, lieto vīrieši, bet šāviņa svars sievietēm ir 325–380 grami. Spēlē ir divi puslaiki, katrs pa 30 minūtēm. Pārtraukums starp pusēm 10 minūtes.

Sporta spēles mērķis ir iemest bumbu pretinieku vārtos. Jūs nevarat tuvoties mērķim tuvāk par sešiem metriem un tos iemest, pretējā gadījumā vārti netiks ieskaitīti. Laukuma spēlētāji bumbu spēlē ar rokām. Uzvar komanda, kurai ir visvairāk vārtu. Komandas vārtsargs var aizsargāt vārtus ar jebkuru ķermeņa daļu.

Ja pēc divu puslaiku beigām mačā neizšķirts, tiks piešķirti divi papildu pagarinājumi 5 minūšu laikā. Vienāda rezultāta gadījumā tiek nozīmēts vēl viens puslaiks, un, ja pēc tā uz tablo būs neizšķirts, tad tiks piešķirta soda metienu sērija, un abas komandas izdarīs pa 5 metieniem pa pretinieku vārtiem no septiņu metru atzīme.

Mūsdienās pastāv profesionālas handbola līgas. Tiek rīkoti nopietni galvenie šī sporta veida turnīri. Tādi kā pasaules un Eiropas čempionāti.

Šo sporta veidu spēlē gan vīrieši, gan sievietes. Handbols ir daļa no vasaras olimpisko spēļu programmas.