Kura Komanda Uzvarēja 2014. Gada Pasaules Hokeja čempionātā

Katru gadu visi hokeja fani visā pasaulē gaida valstsvienību pamatturnīru. Pasaules hokeja čempionāts zem sava karoga sasauc 16 komandas, taču beigās tikai viena paceļ kāroto trofeju virs galvas.

Kura komanda uzvarēja 2014. gada pasaules hokeja čempionātā

2014. gada 25. maijā Baltkrievijas galvaspilsētā Minsk-Arena ar vairāk nekā 15 tūkstošu skatītāju klātbūtni notika pasaules hokeja čempionāta finālmačs. Pēc sešdesmit minūtēm spēles laika uzvaru izcīnīja Krievijas izlase, kas jau kļuvusi par četrkārtēju pasaules čempioni mūsdienu vēsturē. Loloto trofeju pār viņa galvu pacēla Krievijas komandas kapteinis Aleksandrs Ovečkins, un pēc tam visi spēlētāji un treneri veica goda apli ap laukumu.

Finālā krievi ar rezultātu 5: 2 sagrāva Somijas valstsvienību. Pret somiem vārtus guva Širokovs, Ovečkins, Malkins, Zaripovs un Tihonovs.

Krievijas izlase uz šo pasaules čempionātu atveda 12 jaunpienācējus, viņu rindas papildināja atzīti valstsvienības līderi no KHL un NHL. Jāatzīst, ka krieviem turnīrā Minskā bija visspēcīgākais sastāvs. Pirmā pasaules hokeja lieluma zvaigznes atsaucās Oļega Znarka ielūgumam. Aleksandrs Ovečkins, Nikolajs Kulemins, Artems Aņisimovs, Sergejs Bobrovskis un dažas citas NHL aitas nekavējoties ieradās komandas vietā pirms turnīra sākuma. Uzbrucēja Jevgeņija Malkina ierašanās līdz grupas posma beigām kļuva par nopietnu sastāva nostiprināšanos. Tieši ģeniālajiem Jevgeņijam un Aleksandram Lielajam izdevās spēles gaitu pagriezt noslēdzošās tikšanās otrajā periodā, kad krievi zaudēja ar 1: 2. Pēdējās divdesmit minūtēs vairākumā Danis Zaripovs guva ceturtos vārtus, kas kļuva par vienu no skaistākajiem turnīrā.

Čempionāta laikā Krievijas izlase pamatlaikā uzvarēja visos desmit mačos un kļuva par 2014. gada pasaules hokeja čempionāta pelnītu triumfantu.