2014. Gada FIFA Pasaules Kauss: Kā Francija Uzvarēja Šveici

Brazīlijas pilsēta Salvadora bija pagodināta pasaules futbola čempionāta otrajā kārtā rīkot maču starp Francijas un Šveices valstsvienībām. Abas komandas turnīra sākumā izcīnīja uzvaras, tāpēc apskatāmais mačs bija svarīgs no FIFA pasaules kausa izcīņas cīņas par pirmo vietu E kvartetā viedokļa.

2014. gada FIFA pasaules kauss: kā Francija uzvarēja Šveici

Spēle starp Francijas un Šveices izlasēm kļuvusi līdz šim rezultatīvākā turnīrā. Kopumā mačā tika gūti septiņi vārti.

Pirmajā puslaikā solisti bija franči. Viņi sāka aktīvi un 18. minūtē divreiz spēja gūt vārtus. Vispirms pēc stūra sitiena viņš 17. minūtē guva Olivjē Žirū vārtus, un minūti vēlāk Bleizs Matuidi atkal sarūgtināja Šveices vārtsargu. Francija izvirzījās vadībā ar 2 - 0 un izdarīja to viegli un dabiski. Drīz 1998. gada pasaules čempioniem bija tiesības uz sodu, bet Benzemā nespēja gūt trešos vārtus - vispirms vārtsargs izglāba, un pēc tam Francijas izlases spēlētājs trāpīja rāmī uz finiša līnijas. Šim pasākumam vajadzēja uzmundrināt šveiciešus, bet tā vietā viņiem pietrūka vairāk. Vairākās piespēlēs francūži 40. minūtē noorganizēja ātru pretuzbrukumu, kas beidzās ar vēl vienu vārtu gūšanu. Cienījamais Matjē Valbuena. Tādējādi francūži jau līdz pārtraukumam ir nodrošinājuši ērtu pārsvaru.

Arī otrais puslaiks iesākās jautri. Gūto vārtu bija vēl vairāk. Pirmkārt, francūži guva vārtus divreiz, izsniedzot pilnīgi nepieklājīgu rezultātu - 5 - 0. Benzemā pēc brīnumainas Pogba piespēles 67. minūtē guva savus trešos vārtus un panāca turnīra labākos rezultatīvos spēlētājus. Un 73. minūtē Sisoko beidzot pievīla visus Šveices līdzjutējus.

Mača beigās publika ieraudzīja vēl divas bumbas. Tiesa, tagad šveicieši ir izcēlušies. Vispirms Blerims Džemili ar soda sitienu uzsita vienus vārtus. Tas notika 81. minūtē. Tad sešas minūtes vēlāk šveicietēm izdevās gūt vairāk vārtu. Mērķis izrādījās ļoti skaists. Granita Jaka pēc lieliskas piespēles no laukuma dziļuma ar pirmo pieskārienu lidojumā raidīja bumbu vārtos. Tādējādi šveicieši saldināja sakāves rūgtumu, taču gala rezultāts uz tablo 2-5 viņiem nevar būt apmierinošs.

Francija pēc diviem apļiem iegūst sešus punktus un kļūst par vienīgo E grupas līderi, Šveicei palikuši trīs punkti.