Kurš Kļuva Par Euro Uzvarētāju

Naktī no 1. jūlija uz 2. jūliju ar spēli Olimpiyskiy stadionā Kijevā noslēdzās 14. Eiropas futbola čempionāts. Lai noteiktu labāko kontinenta komandu, Euro 2012 tika aizvadītas 31 spēles, un par čempioni kļuva tieši tā komanda, uz kuru pirms turnīra sākuma norādīja lielākā daļa līdzjutēju un ekspertu. Tagad Spānijas izlase ir pašreizējā planētas augstāko futbola titulu īpašniece - pasaules čempione un Eiropas čempione.

Kurš kļuva par Euro 2012 uzvarētāju

Spānijas izlase Euro 2012 grupas posmu sāka ar spēli ar to pašu komandu, ar kuru tai bija jārīko pēdējā čempionāta tikšanās - ar Itālijas komandu. Šī spēle beidzās neizšķirti - 10. jūnijā Gdaņskā komandas otrajā puslaikā apmainījās ar vārtiem uz trim minūtēm un devās uz finālu, katra ar savu ceļu, ko paredz čempionāta turnīra tabula. Spāņi abās atlikušajās pirmā posma spēlēs vairs nedeva pretiniekiem vairāk punktu un ieņēma pirmo vietu C grupā.

Ceturtdaļfināla spēlē “sarkanā dusmas” no turnīra izsita austrumu kaimiņus Francijas valstsvienību, pārspējot to ar rezultātu 2: 0. Nākamais solis ceļā uz čempionātu visgrūtāk tika dots Spānijas futbolistiem - pusfinālā bija jāspēlē ar rietumu kaimiņu Portugāles valstsvienību. Šī spēle bija vienīgā čempionātā, kurā uzvarētāja noteikšanai bija jāizmanto soda metieni. Bet futbola rulete parādīja, ka tagad spāņi ir ne tikai spēcīgi futbolā, bet arī paveicās vairāk nekā jebkura cita komanda šajā turnīrā - viņi uzvarēja ar 4: 2.

Noslēdzošā spēle ar Itālijas valstsvienību nepavisam nekļuva par kauju - spēki bija pārāk nevienlīdzīgi. Spāņi diezgan ātri piespēlēja pretinieku aizsardzību salīdzinoši viegli precīzu piespēļu dēļ diezgan ātros uzbrukumos, taču necentās pastāvīgi spēlēt lielā ātrumā. Viņi bija diezgan pārliecināti par spēju ierobežot itāļu pozicionālo aplenkumu, ko demonstrēja pirmajā puslaikā starp diviem gūtajiem vārtiem. Spēles otrajā pusē jau tā spēcīgā komanda atkal spēlēja bagātību - itālieši vairāk nekā pusstundu bija spiesti spēlēt mazākumā viena spēlētāja savainojuma dēļ. Spānija Euro 2012 galveno maču pabeidza ar pārliecinošu rezultātu 4: 0 un trešo reizi vēsturē ieguva Eiropas čempiona titulu.