Kā Beidzās Stenlija Kausa Fināls

Stenlija kausa fināls ir neizšķirtu sērija Nacionālās hokeja līgas sezonā, pēc kuras tiek noteikts kārotās trofejas ieguvējs. Divas čempionvienības cīnījās savā starpā: Ņūdžersijas "Devils" un Losandželosas "Kings".

Kā beidzās Stenlija kausa fināls

Stenlija kausa izcīņas izslēgšanas spēļu pirmajā spēlē Ņuarkā Losandželosas "Kings" ar 1: 2 pārspēja konkurentus. Jau pašā tikšanās sākumā, pirmajā periodā, Kolins Freizers trāpīgi raidīja ripu Ņūdžersijas komandas vārtos. Otrajā periodā Antons Volčenkovs rezultātu izlīdzināja. Trešais periods aizritēja nemainīgs, bet pagarinājumā Losandželosa izvirzījās vadībā.

Arī otrā spēle noslēdzās par labu Losandželosas Kings. Ar tādu pašu rezultātu 1: 2 Ņūdžersijas spēlētāji savus vārtus nodeva. Pirmā ripa devils vārtos nonāca no pretinieku aizsarga Drū Dautija. Trešā perioda sākumā Ņūdžersija atspēlējās. Galarezultātu pagarinājumā Losandželosas labā uzstādīja Džefs Kārters.

Stenlija kausa fināla trešā spēle tika aizvadīta Losandželosā. Tā paša nosaukuma komanda sāncenšus sagrāva ar rezultātu 4: 0, tādējādi palielinot pārsvaru sērijas punktos: 3: 0 Losandželosas Kings labā.

Tikai ceturtajā mačā Ņūdžersijai izdevās sākt atgūties. 6. jūnijā komanda izrāva vienu punktu sērijā, uzvarot Losandželosu ar 1: 3. Interesanti, ka visi vārti tika gūti trešajā periodā. Izcēlās Patriks Eliašs, Iļja Kovaļčuks un Henriks. Drū Dautijs mēģināja izlīdzināt rezultātu, ar vienīgo ripu trāpot pretinieku vārtos.

Nākamā spēle "New Jersey" apstiprināja nodomu cīnīties par Stenlija kausu. Losandželosa atkal tika pieveikta, šoreiz ar 2-1. Spēle tika aizvadīta Ņūarkā, un tā bija Losandželosas Kings pirmā neveiksme viesos.

Stenlija kausa izcīņas finālspēļu izšķirošā, noslēdzošā spēle notika 2012. gada 11. jūnijā Losandželosā. Dusmojoties no iepriekšējām neveiksmēm, Losandželosas "Kings" pretī stājās divi Džefa Kārtera un divi Trevora Luisa vārti. Adams Henriks no Ņūdžersijas "Devils" negrasījās padoties un atzīmēja vārtus ar vārtu guvumu. Bet tas tikai vēl vairāk sašutināja Losandželosu: Dastins Brauns un Matjē Grīns uzstādīja gala rezultātu 6: 1. Stenlija kausa fināls noslēdzās ar Losandželosas uzvaru sērijā ar 4-2.