1932. Gada Ziemas Olimpiskās Spēles Leikplesidā

1932. gada ziemas olimpiskās spēles notika Amerikas Savienotajās Valstīs, Leikplesidā, un tās kļuva par pirmajām olimpiskajām spēlēm, kas notika Ziemeļamerikā. Tās notika globālās finanšu krīzes laikā, tāpēc tās bija ievērojami zemākas par iepriekšējām gan dalībnieku, gan sportistu skaita ziņā.

1932. gada ziemas olimpiskās spēles Leikplesidā

Ziemas olimpiskās spēles sāka rīkot 1924. gadā, Leikplesidas sacensības bija trešās viņu vēsturē. Pasaules finanšu krīze ir atstājusi pamanāmu nospiedumu viņu saimniecībā, sportistu un tajā iesaistīto valstu skaits ir ievērojami samazinājies, salīdzinot ar 1928. gada spēlēm. Kopumā spēlēs piedalījās 252 sportisti no 17 valstīm, 150 sportistiem pārstāvot divas valstis - ASV un Kanādu.

Trešajā ziemas olimpiskajās spēlēs tika prezentētas tādas sporta disciplīnas kā bobslejs, ātrslidošana, distanču slēpošana, ziemeļnieku kombinētā kombinācija, tramplīnlēkšana, hokejs un daiļslidošana. Kērlings un suņu kamanu sacīkstes tika demonstrētas kā paraugdemonstrējumi.

Šajās spēlēs nebija neviena Padomju Savienības pārstāvja, viņi sāka piedalīties ziemas olimpiskajās spēlēs tikai 1956. gadā. Pirmo vietu komandu ieskaitē izcīnīja sportisti no ASV ar 6 zelta, 4 sudraba un 2 bronzas medaļām. Otro vietu ieguva olimpieši no Norvēģijas: 3 zelta, 4 sudraba un 3 bronzas medaļas. Trešo vietu ieguva zviedri ar vienu zelta un divām sudraba medaļām. Kopumā olimpisko medaļu ieguvēji bija desmit valstu pārstāvji.

Hokeja turnīrā piedalījās tikai četras komandas - ASV, Kanādas, Vācijas un Polijas izlases. Pirmo reizi mači tika aizvadīti iekštelpu ledus hallē, Kanādas izlase kļuva par olimpisko čempioni, otrajā vietā sportisti no ASV, trešo izcīnīja Vācija.

Bobsleja trasē amerikāņiem nebija līdzvērtīgu, viņi no abiem izspēlētajiem medaļu komplektiem paņēma visu zeltu, vienu sudrabu un vienu bronzu. Vienlīdz iespaidīgi ātrslidošanā uzstājās sportisti no Amerikas Savienotajām Valstīm, paņemot zeltu visās četrās distancēs.

Distanču slēpošanā galvenā cīņa par medaļām risinājās zviedru, somu un norvēģu starpā. Īsā 15 kilometru skrējienā zviedri paņēma zeltu un sudrabu, somi tika pie bronzas. 50 km maratonā slēpotāji no Somijas izcīnīja zeltu un sudrabu, bet norvēģi - bronzu. Visbeidzot, slēpošanas ziemeļu sacensībās viss goda pjedestāls tika sportistiem no Norvēģijas. Viņi valdīja arī tramplīnlēkšanā, izcīnot visas trīs medaļas.

Vīriešu slidošanā daiļslidotāju vidū zeltu izcīnīja austrietis Karls Šefers, sieviešu vidū - norvēģiete Sona Henija. Pāru slidojumā zelts tika Andrē Brunē un Pjērs Brunē.