2014. Gada FIFA Pasaules Kauss: Kā Spēlēja Nigērijas Un Bosnijas Un Hercegovinas Izlases

21. jūnijā Kujaba Brazīlijā notikušajā FIFA pasaules kausa izcīņas otrajā kārtā uzņēma izšķirošo maču Nigērijas un Bosnijas un Hercegovinas komandām. Abas komandas pirmajos mačos uzrādīja ne labāko rezultātu: Nigērija spēlēja neizšķirti, un Bosnija zaudēja. Tāpēc spēle Cuiaba viņiem bija izšķiroša cīņas ziņā par iekļūšanu turnīra nākamajā posmā.

2014. gada FIFA pasaules kauss: kā spēlēja Nigērijas un Bosnijas un Hercegovinas izlases

Nigēriešiem un bosniešiem bija iespēja pēc uzvaras savā starpā gūt pirmos trīs punktus turnīrā, kas būtu saglabājis cerības sasniegt nākamo Pasaules kausa posmu. Spēle nesākās visstraujākajā tempā. Jāatzīmē, ka Kujabas pilsēta ir karstākā no visām pilsētām, kas Brazīlijā rīko pasaules kausa izcīņas spēles. Tomēr, visticamāk, ne karstums ietekmēja satriecoša tempa trūkumu. Spēle bija ļoti svarīga, tāpēc komandas centās spēlēt ar aci pret saviem vārtiem, novēršot kļūdas.

20. sanāksmes minūtē bosnieši gūst vārtus. Dzeko, saņēmis brīnišķīgu piespēli no laukuma dziļuma, ielauzās soda laukumā un sita vārtos. Tomēr līnijas tiesnesis pacēla karogu, aicinot uz malas stāvokli. Atkārtojums skaidri parādīja, ka tiesnesis no Jaunzēlandes rupji kļūdījās. Faktiski viņš paņēma tīrus vārtus no bosniešiem.

Bosnijas līdzjutēji cerēja, ka spēlē valdīs taisnīgums. Tomēr tas nenotika. 29. minūtē Pēteris Odemwingie pēc piespēles Eminikai sita pa vārtiem. Pēdējais taranēja Bosnijas aizsardzības kreiso flangu un deva piespēli Pēterim, kurš raidīja bumbu starp Bosnijas vārtsarga kājām. Pirmais puslaiks noslēdzās ar minimālu afrikāņu pārsvaru.

Pēc pārtraukuma Bosnijas futbolisti centās ķerties pie nigēriešu vārtiem. Tomēr eiropiešiem neizdevās uzbrukt darbībām. Paši Nigērijas spēlētāji otrā puslaika vidū spēja izveidot bīstamu vārtu gūšanas iespēju. Bosniju vārtsargs izglāba, turklāt divas reizes. Vispirms Begovičs atvairīja bīstamu sitienu, un pēc tam, turpinot afrikāņu uzbrukumu, atcēla Nigērijas uzbrucēja izeju uz vārtiem.

Mača pēdējās sekundēs eiropieši palaida garām reālāko iespēju atspēlēties. Pēdējā uzbrukumā Edins Dzeko ieguva iespēju no izdevīgākās situācijas izlauzties pa vārtiem no Nigērijas soda laukuma ejām. Tomēr afrikāņus glāba vārtsargs un pēc tam vārtu stabs.

Gala rezultāts 1 - 0 par labu Nigērijai liek bosniešiem sakravāt somas, un afrikāņiem ir labas izredzes izkļūt no F grupas.